Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk, wynik 0:1. Pietrowski załatwił Lubin

2011-10-16 19:19

Mecz Zagłębie – Lechia określano mianem pojedynku o trenerskie „stołki”. Jeśli rzeczywiście tak było, to Jan Urban (49 l.) może już pakować walizki. Jego Zagłębie straciło u siebie ważne punkty i jest już w strefie spadkowej Ekstraklasy.

O zwycięstwie Lechii zdecydowała bramka, którą strzelił w ostatniej minucie pierwszej połowy Marcin Pietrowski. W drugiej odsłonie Zagłębie kilkukrotnie mogło wyrównać, ale piłkarzom Urbana brakowało precyzji. Szczególnie skompromitował się Kamil Wilczek, który w ostatniej minucie, będąc niepilnowany trzy metry przed bramką, strzelił wprost w Pawłowskiego.

- Jest niewesoło, gramy źle, nikt nie może być zadowolony z tego, co dzieje się w klubie. Nie wiemy, co się z nami dzieje – tłumaczy kapitan Zagłębia Szymon Pawłowski.