Górnik Łęczna wygrał z Cracovią. Ekstraklasa coraz ciekawsza [WIDEO]

2015-10-30 23:26

Górnik Łęczna przez wielu skazywany był przed sezonem na spadek z Ekstraklasy. Zespół z Lubelszczyzny udowadnia jednak, że wielu przedwcześnie go skreśliło. W 14. kolejce polskiej ligi łęcznianie wygrali na własnym stadionie z Cracovią, która tydzień wcześniej okazała się lepsza od niepokonanej Pogoni Szczecin. Decydującego gola strzelił Grzegorz Bonin.

Cracovia pojechała do Łęcznej uskrzydlona zeszłotygodniowym zwycięstwem nad Pogonią Szczecin. Dla "Portowców" była to pierwsza porażka w obecnym sezonie, więc wygrana 4:1 nad zespołem Czesława Michniewicza miała dać "Pasom" zastrzyk pozytywnej energii. Już od początku widać było jednak, że w piątek krakowianie nie będą mieli łatwo. Górnik od samego początku walczył jak równy z równym z zespołem Jacka Zielińskiego, a dzięki bramce Grzegorza Bonina w 41. minucie spotkania na przerwę zszedł z minimalną zaliczką.

Ekstraklasa: Górnik Łęczna lepszy od Cracovii

Po wznowieniu gry goście za wszelką cenę próbowali wyrównać. Dotychczas w każdym meczu pod wodzą Jacka Zielińskiego Cracovia strzelała choćby jednego gola. "Pasy" w piątek nie potrafiły jednak wstrzelić się w bramkę Silvio Rodicia. W całym spotkaniu oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę Łęcznej i nie mogły liczyć na choćby punkty wywieziony z Lubelszczyzny. Górnik po raz szósty w tym sezonie zdobył trzy punkty.

Dzięki kompletowi punktów Łęczna awansowała na czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Po czternastu spotkaniach ma na swoim koncie 21 "oczek". Podobną liczbę zgromadziła Cracovia. W kolejnej serii gier łęcznianie zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań. Krakowianie przy Kałuży podejmą Śląsk Wrocław.

Górnik Łęczna - Cracovia 1:0 (1:0)
Bramka: Bonin 41

Łęczna: Rodić – Mierzejewski, Bielak, Bożić, Leandro – Bonin (88. Sasin), Tymiński (46. Bednarek), Pruchnik, Nowak, Piesio – Śpiączka (84. Świerczok)

Cracovia: Sandomierski – Rymaniak, Wołąkiewicz, Polczak, Jaroszyński – Kapustka (64. Zjawiński), Dąbrowski, Covilo (46. Budziński), Cetnarski, Rakelss – Jendrisek (82 Dialiba)

Żółte kartki: Bonin, Mierzejewski, Piesio - Polczak, Wołąkiewicz, Jaroszyński, Sandomierski