Lech Poznań

Autor: CYFRASPORT

Górnik wciąż na dnie. Lech wygrał w Zabrzu i powoli goni czołówkę

2016-03-02 23:25

Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań był starciem dwóch wielkich firm, które w tym sezonie rozczarowują. Gospodarze walczyli, by chociaż na chwilę uciec z ostatniego miejsca w tabeli, ale po raz kolejny im się to nie udało. "Kolejorz" wygrał w Zabrzu 2:0 i mozolnie odrabia straty do czołówki Ekstraklasy.

Lech przyjeżdżał do Zabrza po porażce z Jagiellonią na własnym boisku, dlatego chciał odkupić swoje winy za klęskę przed swoimi kibicami. Z Górnikiem Jan Urban rzucił do boju swoich wszystkich najlepszych zawodników, a ci pokazali, na co ich stać.

KLĘSKA Legii w Niecieczy. Słonie zadeptały wicemistrzów Polski!

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości. Wyższy procent posiadania piłki, więcej sytuacji bramkowych - widać było wyraźnie, że piłkarzom "Kolejorza" zależy odrobinę bardziej niż rywalom. Efekt tego przyszedł w 29. minucie. Wtedy też ładne dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego na gola zamienił Dawid Kownacki, dla którego było to szóste trafienie w tym sezonie.

Po piętnastu minutach drugiej połowie wynik meczu podwyższył jeszcze Pawłowski i wtedy jasne stało się, że Górnik przegra swój dziesiąty mecz w tym sezonie. Dla bohatera "Kolejorza" spotkanie nie skończyło się jednak zbyt szczęśliwie. Po zderzeniu głowami z jednym z rywali skrzydłowy gości musiał zostać przewieziony do szpitala, ale swoje zrobił.

Lech wygrał z Górnikiem 2:0 i wskoczył na piąte miejsce w tabeli. Do czwartej Pogoni traci jednak aż osiem punktów.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: Kownacki 29, Pawłowski 61

Żółte kartki: Golański, Kwiek - Kownacki, Jóźwiak, Kadar

Górnik Zabrze: Janukiewicz - Vidanov, Kopacz, Szeweluchin - Golański (57. Sadzawicki), Matuszek, Kwiek, Kallaste - Gergel, Kante (46. Madej), Steblecki

Lech Poznań: Burić - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar - Trałka, Tetteh - Lovrencsics, Linetty (87. Gajos), Pawłowski (84. Jevtić) - Kownacki (73. Jóźwiak)