Jan Grzesik fetujący wyrównującą bramkę w meczu Warta - Stal (1:1)

Autor: Cyfra Sport Jan Grzesik fetujący wyrównującą bramkę w meczu Warta - Stal (1:1)

Dramatyczna końcówka meczu

Grzesik na wagę remisu. Warta dzieli się punktami ze Stalą [WIDEO]

2022-11-11 21:42

Warta Poznań zremisowała przed własną publicznością ze Stalą Mielec 1:1 (0:0) w spotkaniu otwierającym 17. serię gier PKO BP Ekstraklasy. Jako pierwsi do siatki trafili goście, konkretnie uczynił to Said Hamulic. Gdy wydawało się już, że mielczanom uda się dowieźć skromne zwycięstwo do końca meczu, w ostatniej akcji świetnym strzałem głową do wyrównania doprowadził Jan Grzesik. Mimo remisu goście – przynajmniej do soboty – awansowali w tabeli na najniższy stopień podium.

W Grodzisku Wielkopolskim spotkały się zespoły, które bez względu na wynik ostatniego meczu, mogły mówić o bardzo udanej rundzie. Warta i Stal wymieniane były w gronie drużyn mających walczyć o utrzymanie, tymczasem przerwę zimową spędzą z dużą przewagą nad strefą spadkową. Mimo dość komfortowej sytuacji w tabeli, Warta i Stal chciały coś jeszcze dołożyć do swojego dorobku. Bardziej zdeterminowani byli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie poważnie zagrozili bramce Bartosza Mrozka, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Poznaniacy cierpliwie budowali akcje, w miarę upływu czasu były one coraz bardziej klarowane, ale szwankowała finalizacja. Adam Zrelak próbował zaskoczyć Mrozka z dystansu, lecz po rykoszecie piłka poszybowała obok spojenia słupka z poprzeczką. W świetnej sytuacji znalazł się Mateusz Kupczak, który najwyraźniej nie spodziewał się, że piłka spadnie mu pod nogi i z siedmiu metrów uderzył lekko i w środek bramki. Goście skupili się bardziej na przerywaniu akcji rywalom niż na kreowaniu własnych sytuacji. Jędrzej Grobelny nie miał zbyt wielu okazji do interwencji. W 42 min. poznaniacy przeprowadzili najładniejszą akcję w tej części meczu. Piłka zagrana od Miguela Luisa była przepuszczana przez kolejnych zawodników Warty, aż w końcu trafiła do Kajetana Szmyta. Pomocnik "zielonych" uderzył lekko w sposób sygnalizowany i golkiper gości zachował czyste konto.

Oficjalnie! Maciej Skorża wraca do trenowania! Nowy rozdział zawodowej kariery szkoleniowca!

Niewiele zmieniło się po przerwie, to gospodarze byli wciąż stroną atakującą. Już na początku drugiej połowy z dystansu strzelali Luis i Nilo Maenpaa, bez większego efektu. Potem Zrelak miało sporo czasu, by lepiej przymierzyć, ale uderzenie Słowaka było mało precyzyjne. Goście odpowiedzieli kąśliwym uderzeniem Saida Hamulica z ponad 20 metrów, lecz Grobelny był na posterunku. Chwilę później podopieczni Adama Majewskiego znów cofnęli się pod swoje pola karne. W 66. min Grobelnemu przytrafił się fatalny błąd. Zupełnie niepotrzebnie wyszedł daleko z bramki i nie za bardzo wiedział, co zrobić z piłką. Próbował ją przyjąć… głową, lecz futbolówka mu odskoczyła, a naciskający Hamulic tylko na to czekał. Przejął piłkę i skierował do pustej bramki. Stracony gol wybił poznaniaków z rytmu. Podopieczni Dawida Szulczka zaczęli grać nerwowo, brakowało im cierpliwości w budowaniu akcji. Mielczanie umiejętnie się bronili i nic nie wskazywało na to, by mogło się jeszcze coś zmienić w tym spotkaniu. Upłynęły już dwie doliczone minuty przez sędziego Jarosława Przybyła, gdy po dośrodkowaniu Miłosza Szczepańskiego Jan Grzesik głową precyzyjnie posłał piłkę do bramki, przy samym słupku. Po chwili arbiter zakończył mecz.

Skandal w Pucharze Polski. Śląsk Wrocław wydał oświadczenie po rasistowskim zachowaniu kibiców

Warta Poznań – Stal Mielec 1:1 (0:0)

Bramki: Jan Grzesik 90+3’ – Said Hamulic 66’

Żółte kartki: Maenpaa, Destan (Warta)

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 2 466.

Warta: J. Grobelny – D. Stavropoulos, D. Szymonowicz, R. Ivanov – J. Grzesik, M. Kupczak, N. Maenpaa (86’ M. Szczepański), K. Kościelny (74’ M. Żurawski) – K. Szmyt, A. Zrelak, L. Miguel (74’ E. Destan)

Stal: B. Mrozek – K. Kruk, M. Matras, M. Flis – M. Wolski, A. Kasperkiewicz, P. Wlazło (86’ P. Żyra), K. Getinger – A. Ratajczyk (75’ F. Gerbowski), S. Hamulic (90+1’ M. Lebedyński), M. Domański (90+1’ B . Ciepiela)

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?