Sandecja Nowy Sącz - Śląsk Wrocław

Autor: Cyfrasport Sandecja Nowy Sącz - Śląsk Wrocław

Jest komunikat klubu

Skandal w Pucharze Polski. Śląsk Wrocław wydał oświadczenie po rasistowskim zachowaniu kibiców

2022-11-10 11:44

Do niemałego skandalu doszło w trakcie serii rzutów karnych w spotkaniu Sandecji Nowy Sącz ze Śląskiem Wrocław w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Jeden z zawodników Sandecji w trakcie wykonywania jedenastki był obrażany w rasistowski sposób przez kibiców Śląska. Po incydencie piłkarze z Nowego Sącza postanowili opuścić murawę, a sędzia zakończył rywalizację. Śląsk Wrocław wydał komunikat w tej sprawie.

Przypomnijmy, że Sandecja i Śląsk rywalizowały w 1/8 finału Pucharu Polski. Po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 1:1, więc sędzia zarządził dogrywkę, a w niej na 3 minuty przed końcem na prowadzenie wyszedł Śląsk. Gdy wydawało się, że Sandecja odpadnie, to w piątej minucie doliczonego czasu gry wyrównanie i rzuty karne dał nowosądeczanom Kosakiewicz. W serii rzutów karnych doszło natomiast do skandalu. Przy stanie 2:1 dla Śląska do piłki podszedł Elhadji Maissa Fall, a wtedy kibice wrocławskiego klubu zaczęli wydawać małpie odgłosy i obrażali zawodnika Sandecji na tle rasistowskim. Fall nie trafił, a chwilę później kapitan Sandecji zebrał swoich zawodników i udał się do szatni. Sędzia nie miał wyjścia, jak przerwać rywalizację.

Śląsk Wrocław wydaje oświadczenie po skandalu w Pucharze Polski

Władze Śląska Wrocław potępiają oczywiście zachowanie części swoich kibiców. – WKS Śląsk Wrocław oświadcza, iż stanowczo potępia wszelkie formy mowy nienawiści podczas widowisk sportowych. Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek przejawów dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd, jak i agresji słownej w związku z przynależnością klubową – czytamy w komunikacie.

Co ciekawe jednak, Śląsk jest zawiedziony... postawą piłkarzy Sandecji! – Jesteśmy zawiedzeni, że z powodu decyzji członków drużyny gospodarzy o zejściu z boiska, w momencie prowadzenia wrocławian 2:1 w serii rzutów karnych, spotkanie nie zostało dokończone w sportowy sposób. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że regulamin rozgrywek jednoznacznie określa procedurę postępowania w przypadku nieodpowiednich zachowań, jednak w tej sytuacji nie wdrożono jakichkolwiek środków przewidzianych w przepisach – napisano.

Sandecja wciąż nie złożyła protestu w sprawie skandalu, ale ma na to 48 godzin, więc sprawa wciąż może zostać rozstrzygnięta na niekorzyść Śląska Wrocław.