Jacek Zieliński

i

Autor: CyfraSport Jacek Zieliński

Ważne deklaracja

Jacek Zieliński o gwieździe i filozofii Cracovii. Na to stawia krakowski klub

2022-11-15 21:51

Piłkarze Cracovii zakończyli rundę jesienną na ósmym miejscu. Do podium tracą cztery punkty. Trener Jacek Zieliński w niedawnym programie PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport mówił o gwieździe krakowskiego zespołu i filozofii klubu.

Liderem zespołu jest doświadczony Jewhen Konoplanka. - Mogą się od niego nauczyć bardzo wiele, bo na treningach naprawdę pokazuje rzeczy, których się na co dzień w Polsce nie widzi - powiedział niedawno trener Jacek Zieliński w naszym programie. - Jego problemem były drobne problemy zdrowotne, ale od pewnego czasu gra regularnie i gra bardzo dobrze. Daje nam bardzo wiele defensywie. Jeszcze nie strzela bramek, ale to, jak potrafi utrzymać się przy piłce i kreować kolegom sytuacje, jest bezcenne. Bardzo na niego liczymy, mam wrażenie, że znalazł swoje miejsce na boisku, dobrze się czuje i... oby to trwało jak najdłużej - podkreślił.

Jesienią w krakowskim zespole wprowadzano młodych zawodników. - Niedawno widziałem zestawienie, że w tym sezonie na dziesięć najmłodszych składów, jakie wyszły na ligowe murawy w tym sezonie, osiem wystawiła Cracovia - przypomniał szkoleniowiec Pasów. - To potwierdza, że my ten zespół przebudowujemy, wprowadzamy do niego młodzież. Niekoniecznie taką w wieku 17, 18, 19 lat; Kuba Myszor i Michał Rakoczy mają 20 lat, Karol Knap 21, Karol Niemczycki i Patryk Makuch to zawodnicy 23-letni, tylko o rok starsi są Virgil Ghita i Benjamin Källman. To jest naprawdę zespół młody, z potencjałem na przyszłość i być może z tego wynikają wahania formy. Ale chcemy iść taką drogą. Tak się umówiliśmy z panem profesorem, że jeżeli już ściągamy zawodników i płacimy za nich pieniądze, muszą to być gracze perspektywiczni, którzy pociągną Cracovię przez parę lat. I tej drogi się trzymamy - wyznał trener Jacek Zieliński.

Jewhen Konoplanka

i

Autor: Cyfrasport Jewhen Konoplanka zadebiutował w Cracovii
Sonda
Kto w sezonie 2022/2023 zostanie piłkarskim mistrzem Polski?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 12
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze