Kacper Tobiasz

i

Autor: Cyfra Sport Kacper Tobiasz

Kolejka chętnych po bramkarza

Kacper Tobiasz rozchwytywany przez zagraniczne kluby. Legia Warszawa zarobi miliony na transferze?

2023-02-09 21:56

Kacper Tobiasz przebojem wdarł się na salony ekstraklasy. W rundzie jesiennej wypromował się w bramce Legii. Teraz o młodzieżowca stołecznego klubu pyta wiele zagranicznych klubów. Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z klubem z Łazienkowskiej. Zanosi się na rekordowy transfer w historii warszawskiej drużyny.

Błyskawiczny progres

Młody golkiper w ekstraklasie debiutował na początku sezonu 2021/22. Postawił na niego trener Czesław Michniewicz. Jednak przed rokiem Kacper Tobiasz odszedł z Legii. Rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym wtedy Stomilu Olsztyn. Po sezonie wrócił do Legii i podczas przygotowań wywalczył sobie miejsce w bramce stołecznego klubu. Jesienią zachował czyste konto w siedmiu meczach. Po każdym spotkaniu, w którym zagrał na zero z tyłu wpłacał pieniądze na szczytny cel. Postawa obiecującego bramkarza została zauważona przez selekcjonera kadry Michniewicza, który zabrał go na mundial w Katarze. Był tylko czwartym bramkarzem, nie zgłoszonym do turnieju.

Pobije transferowy rekord?

W dwóch pierwszych meczach rundy rewanżowej zagrał z Koroną Kielce i Zagłębiem Lubin, w których puścił trzy gole. Jego występy wzbudzają zainteresowanie zagranicznych klubów. Jak podał portal meczyki.pl po młodzieżowca Legii ustawia się kolejka chętnych. Obserwuje go siedem zespołów, w tym niemiecki VfL Wolfsburg. Wszystko wskazuje na to, że po rozgrywkach zostanie sprzedany. Do tej pory najwyższym transferem w historii stołecznego klubu była sprzedaż bramkarza Radosława Majeckiego. AS Monaco zapłaciło za niego z bonusami siedem mln euro. Czy Tobiasz pobije rekord ekipy z Łazienkowskiej?

Sonda
Czy Kacper Tobiasz poradziłby sobie w Bundeslidze?
PKO Ekstraklasa Raport 6.02
Najnowsze