Artur Rudko

i

Autor: Shutterstock Artur Rudko

Lech Poznań zbroi się na Ligę Mistrzów. Pierwszy transfer mistrzów Polski, głośne nazwisko

2022-06-10 7:32

W Poznaniu nie ma już czasu na świętowanie mistrzostwa Polski. Sprawy prywatne spowodowały, że Maciej Skorża opuścił Lecha po zakończeniu sezonu, a działacze robią wszystko, by wzmocnić drużynę przed eliminacjami do Ligi Mistrzów. W Kolejorzu szykuje się sporo zmian, a jedna z nich ma miejsce na pozycji bramkarza. Nowym zawodnikiem Lecha został Artur Rudko, który ma doświadczenie w LM!

Kibice Lecha z pewnością nie spodziewali się, że kilkanaście dni po świętowaniu mistrzostwa Polski będą przeżywać takie zamieszanie. Maciej Skorża poprowadził drużynę do zwycięstwa w Ekstraklasie, a także do finału Pucharu Polski. Sezon, w którym poznaniacy obchodzili stulecie klubu, został okraszony świetnymi wynikami, jednak 50-letni trener musiał zrezygnować. Sprawy prywatne są ważniejsze niż sport, więc szkoleniowiec opuścił Lecha już na początku czerwca. Działacze muszą teraz znaleźć odpowiedniego następcę. Do działań na rynku transferowym doszło rozglądanie się za nowym trenerem, który będzie miał do dyspozycji nowego bramkarza. Kolejorz ogłosił już pierwszy transfer przed nowym sezonem.

Paulo Sousa zwolniony z Flamengo! To już koniec, miarka się przebrała, były trener Polaków bez pracy!

Memy po meczu Belgia - Polska rozłożą was na łopatki

Lech zbroi się na Ligę Mistrzów. Pierwszy transfer

Już kilka tygodni temu stało się jasne, że w Poznaniu dojdzie do pożegnania z Mickeyem van der Hartem. Kontrakt Holendra wygasał, a mistrzowie Polski postanowili nie przedłużać z nim umowy. Tym samym zwolniło się miejsce na pozycji bramkarza, a nowym rywalem Filipa Bednarka został ukraiński golkiper - Artur Rudko. 30-latek ma już na koncie występy w Lidze Mistrzów w barwach Dynama Kijów, a ostatnio bronił barw cypryjskiego Pafos FC. Rudko podpisał z Lechem roczny kontrakt, który może zostać przedłużony o dwa lata, jeśli klub zdecyduje się wykupić bramkarza z Metalista Charków.

Hitowy transfer w polskiej Ekstraklasie? Lech Poznań chce siągnąć po reprezentanta Polski, jest bardzo blisko!

Sonda
Czy Lech Poznań awansuje do Ligi Mistrzów?

Ma spore doświadczenie, bo jest wychowankiem Dynama Kijów, miał okazję występować w tym klubie w Lidze Mistrzów. Trzy ostatnie sezony spędził w cypryjskim Pafos, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje, wielokrotnie zachowywał czyste konto - twierdzi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. - Jeśli chodzi o umiejętności, to jest świetny na linii bramkowej, bardzo dobry na przedpolu, niezły również w grze nogami, a do tego umie także współpracować z linią defensywy. Mamy nadzieję, że pozyskaliśmy bramkarza kompletnego - dodał, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Tomaszewski wylicza błędy Michniewicza
Najnowsze