Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0

Autor: CyfraSport Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0

Lechia - Piast: Karny na wagę zwycięstwa! Piast znów przegrywa w grupie mistrzowskiej

2020-06-24 19:54

W pierwszym środowym meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy skromne zwycięstwo nad Piastem Gliwice odniosła Lechia Gdańsk. Piłkarze znad morza wygrali na własnym stadionie 1:0, a decydując okazał się rzut karny wykorzystany już pod koniec spotkania przez Flavio Paixao. Dla mistrzów Polski to już druga porażka w grupie mistrzowskiej po sobotnim 0:2 u siebie z Lechem Poznań.

Pierwsza połowa pojedynku gdańszczan z gliwiczanami nie stała na zbyt wysokim poziomie. Obie ekipy atakowały dość apatycznie, a nawet jeżeli już do czegoś dochodziło, to na wysokości zadania stawały linie defensywne bądź bramkarze obu drużyn. Dużymi umiejętnościami w 30. minucie wykazał się golkiper mistrzów Polski, Frantisek Plach. Obronił on uderzenie sprzed pola karnego efektowną paradą, "zdejmując" piłkę spod poprzeczki. Dodatkowo arbiter po analizie VAR nie uznał gola Flavio Paixao - Portugalczyk zagrał ręką.

Surowa Komisja Ligi. Zawiesiła piłkarza Ekstraklasy DO KOŃCA KONTRAKTU

Po zmianie stron boiska zrobiło się dużo ciekawiej. Najpierw w słupek bramki Lechii trafił Piotr Parzyszek, a w odpowiedzi to samo uczynił Ze Roberto, po czym mogli odetchnąć z ulgą gliwiczanie. W 74. minucie było już jednak 1:0 - Flavio Paixao pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Conrado. Pod koniec spotkania Piast mógł jeszcze wyrównać, ale kapitalną dyspozycją między gdańskimi słupkami wykazywał się Kuciak. W efekcie komplet punktów został na stadionie ekipy z Gdańska, a drużyna ze Śląska znów musiała obejść się smakiem.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0 (0:0)

Bramka: Paixao 74'

Żółte kartki: Nalepa 4', Mladenović 82' - Alves 85'

Lechia: Kuciak - Fila, Maloca, Nalepa, Mladenović - Tobers - Gomes (61' Conrado), Gajos (86' Makowski), Kubicki, Mihalik (69' Saief) - Paixao

Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Korun - Kirkeskov, Jodłowiec, Hateley, Vida (58' Tuszyński) - Felix, Milewski (80' Steczyk), Parzyszek (64' Alves)

QUIZ. Królowie strzelców wystąp. Ilu poznacie byłych snajperów Ekstraklasy?