Śląsk Wrocław dogonił Jagiellonię przed ostatnią kolejką

Autor: Cyfrasport Śląsk Wrocław dogonił Jagiellonię przed ostatnią kolejką

PKO BP Ekstraklasa

Śląsk Wrocław dogonił Jagiellonię! Ostatnia kolejka wyłoni mistrza Polski. Szalona sobota w Ekstraklasie

2024-05-18 21:59

Walka o mistrzostwo Polski w tym sezonie przejdzie do historii. Przed ostatnią kolejką Śląsk Wrocław ma tyle samo punktów, co Jagiellonia Białystok. W sobotę wicelider wygrał u siebie 2:0 z Radomiakiem Radom i wykorzystał drobne potknięcie lidera z Piastem Gliwice (1:1). „Duma Podlasia” uratowała cenny punkt dopiero w 90. minucie za sprawą Jesusa Imaza, który odpowiedział na przepięknego gola Michaela Ameyawa.

Przed 33. kolejką to Jagiellonia Białystok była w lepszej sytuacji w walce o mistrzostwo. Lider Ekstraklasy miał dwa punkty przewagi, ale czekał go trudny wyjazd na mecz z Piastem Gliwice. Sytuacja zrobiła się jeszcze trudniejsza tuż przed pierwszym gwizdkiem - Śląsk Wrocław wygrał swój sobotni mecz i w wirtualnej tabeli wyprzedził Jagiellonię. Ta musiała odpowiedzieć w Gliwicach, ale Piast nie zamierzał jej ułatwiać zadania. Przez długą część meczu to gospodarze atakowali, jednak utrzymywał się wynik 0:0, który pozwalał „Dumie Podlasia” zachować pierwsze miejsce. Wszystko zmieniło się w 77. minucie, gdy Michael Ameyaw przepięknym golem wprawił w radość nie tylko Gliwice, ale przede wszystkim Wrocław.

Nagły zwrot w sprawie Marka Papszuna! Nie wróci do Rakowa Częstochowa? Kierunek zagraniczny!

Jagiellonia krok od mistrzostwa Polski! Jesus Imaz uratował ją w Gliwicach

Pomocnik Piasta popisał się fenomenalnym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy zza pola karnego z pierwszej piłki. Strzelił być może gola sezonu, który wywrócił wirtualną tabelą Ekstraklasy. Przez kilkanaście minut to Śląsk był liderem przed ostatnią kolejką sezonu, ale Jagiellonia wyprowadziła arcyważny cios w 90. minucie. Chwilę wcześniej Kristoffer Hansen zmarnował znakomitą sytuację i kibice z Białegostoku mogli stracić nadzieję, jednak ponownie ich bohaterem okazał się Jesus Imaz. Hiszpan idealnie wykończył dośrodkowanie Dominika Marczuka i doprowadził do remisu 1:1. Ten gol i punkt może zaważyć o mistrzostwie!

Jagiellonia utrzymała prowadzenie w tabeli, choć Śląsk ma tyle samo punktów (60). Decyduje tu bilans bezpośrednich meczów na korzyść drużyny Adriana Siemieńca. Nie zmienia to faktu, że ostatnia kolejka przyniesie ogromna emocje. Jaga zagra o mistrzostwo przed własną publicznością z Wartą Poznań. Zwycięstwo gwarantuje jej historyczny tytuł, jednak Śląsk zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa i będzie liczył na wpadkę Jagiellonii.

Czy Jagiellonia Białystok zostanie mistrzem Polski?