Tomas Pekhart

Autor: Cyfrasport Tomas Pekhart

Legia bez litości dla trzecioligowca w Dubaju. Tomas Pekhart znów skuteczny

2021-01-10 12:38

Piłkarze Legii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przygotowują się do drugiej części sezonu. Mają za sobą pierwszy sparing. Zmierzyli się z trzecioligowym zespołem Liwa FC, który nie był zbyt wymagającym rywalem. Mistrzowie Polski wygrali 8:0. - Od pewnego momentu przestałem liczyć bramki, bo to nie było najistotniejsze - powiedział trener Czesław Michniewicz (51 l.) w rozmowie z oficjalną stroną klubu z Łazienkowskiej.

Szkoleniowiec w każdej połowie wystawił dwie różne jedenastki. W pierwszej części legioniści strzelili trzy gole (Cholewiak, Mosór i Skibicki). W tej części szansę dostali dublerzy. Po przerwie zagrali już liderzy warszawskiej ekipy. Cztery bramki zdobył Tomas Pekhart. Najlepszy strzelec ekstraklasy wykorzystał m.in. rzut karny, a także zapisał asystę, gdy do siatki trafił Walerian Gwillia. W Dubaju Legia rozegra jeszcze cztery mecze kontrolne. W dalszej części przygotowań formę stołecznych zawodników sprawdzą uczestnicy fazy grupowej Ligi Mistrzów: Dynamo Kijów i FK Krasnodar. - Pierwszy sparing nie miał być zbyt wymagający, takie zresztą było założenie - przyznał trener Czesław Michniewicz w rozmowie przed kamerą klubowej telewizji, którego wypowiedź czytamy na oficjalnym serwisie mistrzów Polski. - Najważniejsi sparingpartnerzy pojawią się na końcu zgrupowania: mowa o Dynamie Kijów i Krasnodarze. Za kilka dni zagramy z nieco lepszym zespołem, ale też odbędziemy do tego czasu szereg treningów. Zmęczenie na pewno będzie czuć w nogach, ale liczę na to, że gra będzie jeszcze płynniejsza - podkreślił opiekun stołecznej drużyny na klubowej witrynie.