Jose Kante, Legia Warszawa

Autor: CyfraSport Jose Kante, Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrywa pierwszy sparing. Dwa gole Jose Kante

2020-01-16 18:08

Zimowa przerwa PKO Ekstraklasy dobiegła końca. Zawodnicy od kilku dni powrócili do treningów i zaczynają pierwsze mecze kontrolne przed nadchodzącą rundą wiosenną. Lider ligi - Legia Warszawa rozegrała pierwszy sparing. "Wojskowi" wygrali z rumuńskim FC Botosani 2:1, a obydwa gole strzelił Jose Kante.

Od kilku dni kluby PKO Ekstraklasy trenują na pełnych obrotach by być w jak najlepszej dyspozycji w inauguracyjnej kolejce wiosennej rundy. W czwartek 16 stycznia pierwszy mecz sparingowy rozegrała Legia Warszawa. Podopieczni Aleksandra Vukovicia zmierzyli się w Turcji z rumuńskim FC Botosani. "Wojskowi" obie połowy rozegrali w zupełnie innych jedenastkach.

W nowych barwach swoje debiuty zaliczyli pozyskany ze Śląska Wrocław Mateusz Cholewiak oraz Piotr Pyrdol, który przyszedł z ŁKS-u Łódź. Warszawiacy prowadzenie objęli w 54 minucie. Podanie Praszelika wykorzystał Kante. Rywale po kilkunastu minutach wyrównali z rzutu karnego. Polski zespół wynik meczu ustalił w 85 minucie. Kolejny raz strzelcem okazał się Jose Kante, po asyście Pawła Wszołka.

Przed Legią pracowity okres. Piłkarze ze stolicy zagrają jeszcze z Dynamem Kijów (19 stycznia), Nyiregyhazą Spartacus FC (22 stycznia), FK Vożdovac (22 stycznia), Kairatem Ałmaty (26 stycznia) i Kairatem II Ałmaty (26 stycznia). Pierwsza kolejka rundy wiosennej PKO Ekstraklasy startuje 7 lutego. Legia zagra na własnym stadionie dwa dni później z walczącym o utrzymanie ŁKS-em Łódź.