Lukas Podolski

i

Autor: East News Lukas Podolski

Lukas Podolski strzelił pierwszego gola po przyjściu do Górnika! Stadion oszalał [WIDEO]

2021-07-09 10:51

Choć okno transferowe dopiero się rozpoczęło, śmiało można zaryzykować tezę, że przejście Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze będzie największym hitem tego lata w PKO BP Ekstraklasie. Urodzony w Gliwicach zawodnik spełnił swoje dziecięce marzenie i będąc u schyłku wspaniałej piłkarskiej kariery trafił do Zabrza. 36-latek został powitany w sposób iście królewski i wydaje się być zdeterminowany, aby odpłacić się za to seryjnie zdobywanymi bramkami. Choć „Poldi” nie zdążył jeszcze zadebiutować w nowym klubie, premierową bramkę ma już za sobą!

Saga z transferem Podolskiego do Górnika trwała przynajmniej od kilku lat. W przeszłości urodzony w Gliwicach piłkarz wielokrotnie podkreślał, że pewnego dnia chciałby zagrać w Górniku, a jego marzeniem jest zakończyć w tym klubie karierę. Lata jednak mijały, a były reprezentant Niemiec wciąż wybierał inne, jego zdaniem ciekawsze propozycje transferowe. Przełom nastąpił latem 2021 roku. Wraz z końcem czerwca wygasła umowa 36-latka z tureckim Antalyasporem, był on więc wolnym zawodnikiem. Pomimo korzystniejszych propozycji z innych klubów uznał, że najwyższy czas na spełnienie swojej obietnicy i przenosiny do Polski.

„Poldi” już strzela!

Trzeba przyznać, że kibice Górnika zorganizowali swojemu idolowi iście królewskie powitanie. Na powitalną konferencję oraz prezentację „Poldiego” przyszły prawdziwe tłumy. Skandowano jego nazwisko, pojawiła się także pirotechnika. Co ciekawe, 36-latek ma już za sobą debiutancką bramkę w barwach nowego klubu! Elementem całego show była bowiem krótka gierka z młodymi adeptami zabrzańskiego klubu. „Poldi” imponował w niej ogromnym luzem, było widać jego niesamowite umiejętności. Kiedy nowy nabytek Górnika trafił do siatki, cały stadion wybuchnął radością. Fani z pewnością liczą na to, że w nadchodzącym sezonie PKO BP Ekstraklasy tego typu powodów do świętowania będą mieli jak najwięcej!

Podolski wrócił do domu. Tak przywitali go kibice Górnika Zabrze

Lukas Podolski – przebieg kariery

Lukas Podolski jest wychowankiem 1. FC Koeln. Na późniejszych etapach kariery piłkarskiej występował również w takich klubach jak Bayern Monachium, Arsenal FC, Inter Mediolan, Galatasaray Stambuł, japońskie Vissel Kobe oraz turecki Antalyaspor. 36-letni zawodnik ma także na koncie aż 130 występów w narodowej reprezentacji Niemiec. Zdobył dla niej 49 goli. Do Zabrza trafił na zasadzie wolnego transferu, wraz z końcem czerwca wygasła bowiem jego umowa z klubem z Antalyi.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze