Łukasz Teodorczyk

i

Autor: archiwum se.pl

Łukasz Teodorczyk: Polonii jest łatwiej bez Wojciechowskiego WYWIAD

2012-09-12 4:00

Łukasz Teodorczyk (21 l.) to jedno z objawień tego sezonu Ekstraklasy. Napastnik Polonii strzela gole i asystuje - to w dużej mierze dzięki niemu i Pawłowi Wszołkowi (20 l.) "Czarne Koszule" są rewelacją ligi.

"Super Express": - Jak to się stało, że zespół, który prawie nie miał okresu przygotowawczego do sezonu, spisuje się tak dobrze?

Łukasz Teodorczyk: - Trenowaliśmy na 150 procent, nadrabialiśmy stracony czas, ale z głową, żeby nie przedobrzyć. Może w pierwszym meczu jeszcze brakowało sił i łapały nas skurcze, ale dzięki determinacji zniwelowaliśmy te braki.

- A może wreszcie ulżyło wam po odejściu prezesa Józefa Wojciechowskiego?

- Nikt tego głośno nie mówił, ale wydaje mi się, że czegoś w tej relacji brakowało. Wiadomo, jaki prezes był, ale na szczęście teraz możemy już spokojnie grać w piłkę. Dobrze, że nie było przeprowadzki do Katowic, bo to chyba nikomu nie byłoby na rękę.

- Jaki jest cel Polonii na ten sezon?

- Utrzymać się w lidze. Jeśli ugramy więcej, będzie super. Nie boimy się nikogo. Pokonanie Wisły było przełomem, dodało nam wiatru w żagle.

- Skąd u ciebie teraz aż tak wielki skok formy?

- W poprzednim sezonie miałem poważną kontuzję, którą musiałem leczyć. Teraz dobrze przepracowałem ten krótki okres przygotowawczy i czuję, że jestem w gazie. Poza tym zostałem obdarzony zaufaniem przez trenera, czego w poprzednim sezonie brakowało.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze