Warta Poznań

Autor: Cyfra Sport Piłkarze Warty Poznań

Mimo osłabienia Jagiellonia wyszarpała punkt. Niedosyt Warty, gol debiutanta [WIDEO]

2022-02-27 15:06

Wprawdzie piłkarze Warty grali w przewagę przez godzinę, a mimo to zremisowali 1:1 na wyjeździe z Jagiellonią Białystok w meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla Warty to siódmy z rzędu mecz bez porażki, a dla Jagiellonii trzeci. Poznańska ekipa tylko przez dwie minuty cieszyła się z prowadzenia.

Przed spotkaniem piłkarze obu drużyn wykazali solidarność z Ukrainą, która broni się przed agresją ze strony Rosji. W pierwszej połowie czerwoną kartkę dostał Bogdan Tiru. Rumuński obrońca podczas próby oddania strzału uderzył w twarz Michała Kopczyńskiego. Piłkarz Jagiellonii za to zagranie musiał opuścić boisko. Ale zawodów nie był w stanie kontynuować pomocnik gości, którego zastąpił Miłosz Szczepański i to on przyczynił się później do zdobycia bramki. Warta po godzinie w końcu przełamała obronę białostockiej ekipy. Wspomniany Szczepański z prawej strony pola karnego przełożył sobie piłkę na lewą nogę. Strzał pomocnika poznańskiej drużyny trafił w słupek, ale Frank Castenada zdążył zareagować i z bliska pokonał bramkarza białostoczan. Jednak tylko dwie minuty goście cieszyli się z prowadzenia. Gospodarze zareagowali błyskawicznie. Tomas Pkrikryl płaskim strzałem zaskoczył Adriana Lisa. W końcówce Warta wypracowała sobie wyśmienitą okazję. Jednak Castenada nie zdołał jej wykorzystać. Mając przed sobą bramkarza Zlatana Alomerovicia nie trafił w bramę. - Druga połowa przysporzyła więcej emocji, ale to nie było porywające widowisko. Warta może dopisać kolejny punkt, ale jej piłkarze mogą mieć do siebie pretensję. Powinni poszukać walki o trzy punkty. Dla gospodarzy to był dobry trening w obronie, ale w ofensywie jest dużo do poprawy. Jagiellonia wyszarpała punkt Warcie - ocenił Michał Żewłakow, komentator Canal+ Sport.

Jewhen Konoplanka boi się o swoją rodzinę. Gwiazdor Cracovii opowiada o przerażającej wojnie na Ukrainie

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 1:1 (0:0)

0:1 Frank Castaneda 63. min, 1:1 Tomas Prikryl 65. min

Żółta kartka:

Zlatan Alomerović, Karol Struski (Jagiellonia Białystok) - Michał Kopczyński, Mateusz Kupczak, Jan Grzesik (Warta Poznań)

Czerwona kartka:

Bogdan Tiru (25. min, Jagiellonia Białystok)

Sędziował: Damian Kos. Widzów: 5179

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Bogdan Tiru, Michał Pazdan, Miłosz Matysik, Bojan Nastic - Karol Struski (78. Bartłomiej Wdowik), Taras Romanczuk, Tomas Prikryl (87. Kacper Tabiś), Przemysław Mystkowski (67. Martin Pospisil), Fedor Cernych (87. Andrzej Trubeha), Filip Piszczek (46. Paweł Olszewski)

Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Robert Ivanov, Dawid Szymonowicz, Łukasz Trałka, Konrad Matuszewski (84. Kajetan Szmyt) - Jayson Papeau (61. Frank Castaneda), Mateusz Kupczak (61. Niilo Maenpaa), Michał Kopczyński (26. Miłosz Szczepański), Miguel Luis (84. Jordan Courtney-Perkins) - Adam Zrelak

Czesi podjęli decyzję po namowach Polaków. Oni też zbojkotują ewentualny mecz z Rosją!