Autor: Cyfra Sport Lech Poznań

Liga Konferencji

Niech Lech Poznań znów tak zagra z Austrią Wiedeń. Przeżyjmy to jeszcze raz! [WIDEO]

2022-09-15 16:48

Ten dzień zapisał się w historii Lecha. To był dreszczowiec, który trzymał w napięciu do samego końca. Poznański zespół po dramatycznym spotkaniu pokonał Austrię Wiedeń i awansował do fazy grupowej Pucharu UEFA. Teraz Kolejorz chce powtórzyć tamto osiągnięcie. Czy dziś mistrzowie Polski poradzą sobie z austriackim klubem w fazie grupowej Ligi Konferencji? Zobaczcie, jak przed laty Lech wyeliminował Austrię.

Spotkanie odbyło się 2 października 2008 roku w ramach I rundy Pucharu UEFA. W pierwszym spotkaniu górą była Austria, która w Wiedniu wygrała 2:1. W rewanżu nie brakowało dramaturgii. Kolejorz szybko strzelił gola za sprawą Hernana Rengifo. Jednak po godzinie gry był remis. Na szczęście w końcówce Sławomir Peszko trafił po raz drugi i w efekcie doprowadził do dogrywki. Gdy trzeciego gola strzelił Robert Lewandowski wydawało się, że Lech już nie wypuści awansu. Jednak radość trwała krótko, bo po chwili Austriacy zdobyli bramkę. Do rzutów karnych nie doszło, bo w ostatniej minucie Rafał Murawski wprowadził poznański zespół do fazy grupowej, a kolegów i kibiców doprowadził tym trafieniem do euforii. Lech zagrał w takim składzie: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Zlatko Tanevski (112. Ivan Djurdjević), Manuel Arboleda, Jakub Wilk - Sławomir Peszko, Rafał Murawski, Semir Stilić, Dimitrje Injac (84. Piotr Reiss) - Robert Lewandowski, Hernan Rengifo. Zobaczcie, jak przebiegały te zawody.

Tak legenda Lecha prognozuje starcie z Austrią Wiedeń. Przypomina dramatyczny mecz sprzed lat [WIDEO]

Kto wygra mecz Lech Poznań - Austria Wiedeń?