Nieudane pożegnanie Piasta z Gliwicami

2009-10-30 22:58

Spotkanie zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli przed 12. kolejką Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Lechii Gdańsk w Gliwicach z miejscowym Piastem 1:0.

To był ostatni mecz Piasta rozegrany tej jesieni na stadionie przy ulicy Okrzei. W kolejnych spotkaniach ekipa Dariusza Fornalaka będzie gościć rywali w Wodzisławiu Śląskim, gdzie stadion jest wyposażony w podgrzewaną murawę.

Bohater spotkania: Krzysztof Bąk
27-letni obrońca Lechii na boisku spędził ledwie 18 minut, ale zdążył w tym czasie wpłynąć na losy spotkania. W 18. minucie, ledwie 180 sekund po strzeleniu gola dającego prowadzenie Lechii, opuścił plac gry na noszach. Wstępne diagnozy mówią o zerwaniu więzadeł krzyżowych w prawym kolanie.

Tak padły bramki:
0:1 Krzysztof Bąk 15
Spod bocznej linii rzut wolny wykonał Paweł Buzała. Do jego dośrodkowania w polu karnym dynamicznie doszedł Bąk i strzałem głową pod poprzeczkę pokonał Rafała Kwapisza.

0:2 Piotr Wiśniewski 90
Wprowadzony po przerwie pomocnik Lechii ruszył niemal z połowy boiska na bramkę Piasta. Wpadł w pole karne rywali i pewnym strzałem pokonał próbującego interweniować Kwapisza.