Bez bramek, ale z wielkimi emocjami. Pogoń remisuje z NK Osijek

2021-07-22 22:02
Dante Stipica, Pogoń Szczecin
Autor: Cyfrasport Dante Stipica, Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin wróciła po dwudziestu latach do europejskich rozgrywek i zrobiła to bardzo dobrze. Mimo że drużynie z Pomorza nikt nie dawał większych szans w grze z wicemistrzem Chorwacji - NK Osijek, to byliśmy świadkami bardzo wyrównanego widowiska. "Portowcy" pokazali, że są dobrze przygotowani do pucharów i w rewanżu powinni zawalczyć o awans.

Pogoń Szczecin - NK Osijek 0:0

bramki:

kartki: Kurzawa 57', Hiros 85'

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata - Dąbrowski - Kowalczyk, Kozłowski, Gorgon, Kurzawa - Zahovič.

NK Osijek:  Ivušić - Lončar, Škorić, Czeberko, Jurčević - Jugović, Žaper, Kleinheisler - Miloš, Miérez, Bohar.

Na żywo

Pogoń Szczecin - NK Osijek

90+3'

Ostatni gwizdek! Pogoń Szczecin remisuje z NK Osijek.

90+1'

Jean Carlos do Parzyszka! Była ciekawa sytuacja, ale były napastnik Piasta faulował w trakcie akcji.

90'

Sędzia zadecydował o przedłużeniu meczu o 3 minuty.

88'

Świetne zagranie Dąbrowskiego! Defensywny pomocnik zablokował Hirosa tuż pod bramką Pogoni, ocalił swój klub przed bramką!

87'

Kurzawa do Parzyszka, ale nie celnie, wielka szkoda tego kontrataku...

85'

Drygas stracił piłkę i było naprawdę niebezpiecznie! Na całe szczęście obrona Pogoni dała radę wyciągnąć piłkę, było gorąco!

84'

Mamy pierwszą żółtą kartkę dla chorwackiego zespołu. Ukarany Hiros.

83'

Osijek miał sytaucję bramkową, niezłe dogranie ze środka, ale pomocnik chorwackiej drużyny na spalonym.

80'

Piotr Parzyszek wchodzi na boisko! Zmieni Zahovicia, a Kamil Drygas za Kowalczyka.

78'

KOWALCZYK! Skrzydłowy Pogonii miał cudowną sytuację, ale bramkarz Osijeku bez problemów łapie uderzenie!

72'

Nieudane rozegranie stałego fragmentu

71'

Kowalczyk do Zahovicia i Słoweniec wychodził na pozycję do strzału, ale został zablokowany! Mamy rzut rożny

70'

Szalenie niebezpieczna akcja Osijek! Stipica złapał w ręce i Pogoń szybko wyprowadziła kontratak!

67'

Zmiana. Kozłowski schodzi, Jean Carlos na boisku.

67'

Kowalczyk leży w polu karnym i wskazuje na faul, ale sędzia nie odgwizduje rzutu karnego.

65'

Mata ze skrzydła, ale niecelnie.

60'

Wyrównana gra między Pogonią a Osijekiem, ale to szczecinianie mają minialną przewagę.

58'

Dobra akcja Pogoni, ale szczecinianie zaczną z rzutu wolnego

57'

Kleinheisler schodzi z boiska. Węgier zmieniony przez Piliego

56'

Rzut wolny dla Osijek, ale niecelnie

54'

Kozłowski miał szansę, aby otworzyć wynik w Szczecinie, jednak nie zagrał za dobrze.

50'

Rzut rożny dla Osijek.

48'

Kozłowski do Kowalczyka, ale skrzydłowy Portowców się myli.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Przypomnijmy, jak na razie 0:0 w Szczecinie.

Koniec pierwszej połowy! 0:0

44'

Kozłowski! Reprezentant Polski miał sytuację, ale bramkarz chorwackiej ekipy dobrze łapie. Świetna akcja Pogoni.

43'

Kozłowski na pole karne, Gorgon oddaje strzał, ale bramkarz Osijeku bardzo łatwo łapie piłkę.

41'

Brzydkie wejście ze strony Bartkowskiego, który stracił piłkę i zagrał agresywnie względem Jurcevicia.

35'

Jak na razie bezbarwna gra ze strony Osijeku. Chorwaci przejęli piłkę, ale nie są w stanie przeprowadzić składnej akcji.

32'

Jurcević kopie Kowalczyka i mamy rzut wolny dla Pogoni.

31'

Kurzawa próbuje z daleka, ale bardzo niecelnie.

31'

Ostre wejście w nogi Kozłowskiego! Mamy rzut wolny dla Szczecinian, ale Zapar bez kartki.

29'

Rafał Kurzawa popełnia błąd i mamy wrzut z autu w okolicach pola karnego Pogoni.

28'

Osijek spróbował stworzyć zagrożenie pod bramką Pogoni, ale obrońcy ze Szczecina bardzo czujnie.

25'

Spięcie między Zahoviciem a obrońcą Osijeku. Chorwaci od rzutu wolnego z połowy boiska, ale niecelnie.

24'

Kozłowski faulował w ataku. Osijek z rzutu wolnego od bramki.

22'

Kontratak Pogoni kończy się wywalczeniem rzutu rożnego przez Rafała Kurzawę.

22'

Pogoń wybija rzut rożny, a chorwacki klub ma aut, dobre odegranie i kontrataka ze strony Pogoni.

21'

Rzut wolny dla Osijek. Bohar zagrywa z wolnego, ale Kurzawa czujnie wybija.

20'

Faulowany Kleinheisler. Uczestnik Euro 2020 z reprezentacją Węgier zwija się z bólu.

18'

Dośrodkowanie do Kurzawy, jednak całkowicie niecelnie.

12'

Pogoń z kolejną akcją. Jak na razie, obrońcy Osijek mają bardzo dużo pracy z polskim klubem, który gra bardzo dobrze.

11'

Kozłowski przejmuje, ale dobry powrót obrońców chorwackiego klubu.

9'

Kurzawa dośrodkowuje, ale niecelnie.

8'

Kolejny rzut rożny dla Pogoni. Świetny start "Portowców".

6'

Świetna akcja Pogoni! Szczecinianie rozprowadzili akcję pod polem karnym Osijeka, ale bramkarz dobrze zaregował na strzały Zahovicia i Kowalczyka!

4'

Rozegranie rzutu rożnego, jednak niecelnie.

3'

Zamieszanie pod bramką Osijek! Kozłowski wywalczył rzut rożny.

Tak prezentuje się skład "Portowców"

Prowadź, kapitanie! ⚓️ Do boju, drużyno! #POGOSI pic.twitter.com/sia6Fdnrra

— Pogoń Szczecin (@PogonSzczecin) July 22, 2021

Wtamy w relacji z meczu Pogoń Szczecin - NK Osijek! Czas na wielkie emocje i pierwszy od 20 lat mecz Pogonii w europejskich pucharach. Czy uda się wygrać?

Witamy w relacji z meczu eliminacji Ligi Konferencji UEFA między Pogonią Szczecin a NK Osijek. Początek relacji o 21.00

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE