Pogoń Szczecin znalazła napastnika. Grał w Anglii i młodzieżowej kadrze Szwecji

2020-01-12 16:49 MaSz
Pogoń Szczecin stadion
Autor: East News Stadion Pogoni Szczecin

Dla działaczy Pogoni priorytetem było znalezienie nowego napastnika. W grudniu do New England Revolution sprzedany został bowiem Adam Buksa. Jednak „Portowcy” już mają jego następcę. Nowym graczem szczecińskiej drużyny został Paweł Cibicki. Podpisał 3,5-letni kontrakt. Czy wyrośnie na gwiazdę Ekstraklasy?

Rodzice piłkarza pochodzą z Polski, a on urodził się w Szwecji. Co ciekawe, zagrał nawet w młodzieżowej kadrze Polski, ale później zdecydował się występować w reprezentacji Szwecji. To właśnie w jej barwach pokazał się w finałach EURO U-17, które odbyły się w Polsce. Od sezonu 2017/18 jest graczem Leeds United. Jednak furory tam nie zrobił. Był wypożyczany m.in. do Molde, Elfsborga i ADO Den Haag. - Jestem w takim wieku, że nie chcę siedzieć co mecz na ławce - powiedział Cibicki w rozmowie z oficjalną stroną szczecińskiego klubu. - Projekt Pogoni mi pasuje. Buduje się nowy stadion. Za jakiś czas klub będzie miał świetne warunki. Zresztą, ja już w Szczecinie grałem w meczu reprezentacji Polski U-20 przeciwko Niemcom. (...) W domu zawsze rozmawiamy po polsku, a gdy ktoś zaczyna po szwedzku, to tata natychmiast robi się zły. W Szczecinie będę mógł poprawić swój język - przyznał we wspomnianym wywiadzie.

Po 20. kolejkach Pogoń zajmuje w Ekstraklasie trzecie miejsce. Czy Cibicki zapracuje na miano odkrycia drugiej części rozgrywek? W każdym razie plany na grę w polskiej lidze ma ambitne. - Jestem napastnikiem, ale mogę grać też na obu skrzydłach, na pozycji numer 10 - wyjaśnia piłkarz na stronie Pogoni. - Wszystko zależy od decyzji trenera. Lubię grać blisko bramki przeciwnika. Jestem graczem ofensywnym. Chciałbym pokazać się w Polsce z dobrej strony. Nie mogę się doczekać startu ligi. Chciałbym powalczyć o tytuł z zespołem - zapowiada nowy gracz szczecińskiego klubu.

Najnowsze