Legia Warszawa

Autor: CyfraSport Legia Warszawa

Prawdziwa tragedia Legii Warszawa! Tak źle jeszcze nie było, fatalna sytuacja mistrzów Polski

2021-10-30 19:42

Legia Warszawa nie przeżywa w sezonie 2021/22 dobrego czasu. Latem nic nie wskazywało na taką sytuację, gdyż mistrzowie Polski awansowali po pięciu latach do europejskich pucharów. Spełnili główny cel, jaki przed nimi postawiono, a udział w Lidze Europy okazał się przekleństwem Czesława Michniewicza. 51-letni trener stracił w poniedziałek posadę, mimo pozycji lidera w grupie C prestiżowych rozgrywek. Legioniści zawodzą na całej linii w polskiej lidze, a właśnie spełniły się koszmary kibiców stołecznej drużyny.

W ten weekend odbywają się spotkania 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W piątek Radomiak wygrał na wyjeździe z Cracovią 2:1, a w wieczornym hicie Stal Mielec zremisowała z liderem tabeli, Lechem Poznań, 0:0. Tym samym podopieczni trenera Adama Majewskiego kontynuują serię bez porażki, która wynosi już pięć spotkań! Z kolei Kolejorz nie wygrał po raz pierwszy w październiku. Sobotnie emocje ligowe rozpoczęły się w Niecieczy, gdzie Bruk-Bet Termalica podejmowała Śląska Wrocław. Był to naprawdę szalony mecz, a widzowie obejrzeli aż siedem goli. W pierwszej połowie wydawało się, że warunki dyktują goście, ale po 45 minutach piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 1:1. Przebieg drugiej części był diametralnie inny, a w 59. minucie Kacper Śpiewak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 3:1. Chwilę później Piotr Wlazło podszedł do rzutu karnego, jednak Michał Szromnik obronił jego uderzenie. Mimo wszystko wydawało się, że „Słonie” spokojnie zmierzają po 3 punkty. Wtedy do głosu doszedł rezerwowy Śląska, Adrian Łyszczarz, który w ciągu trzech minut strzelił dwa gole i doprowadził do remisu! Powoli wszyscy godzili się z podziałem punktów, ale w ostatniej akcji stadion oszalał. Mateusz Grzybek zamknął dośrodkowanie i zapewnił gospodarzom zwycięstwo. Wynik ten okazał się niezwykle ważny dla… Legii Warszawa.

Szalony mecz w Niecieczy! Siedem goli i rozstrzygnięcie w 97. minucie, Termalica lepsza od Śląska Wrocław [WIDEO]

Marek Gołębiewski ma już za sobą debiut w Legii. W czwartek prowadzona przez niego drużyna wymęczyła zwycięstwo 1:0 w Pucharze Polski przeciwko Świtowi Skolwin:

Tragiczna sytuacja

Mistrzowie Polski wciąż mają do rozegrania dwa zaległe mecze. Trzeba o tym pamiętać, gdy mówi się o aktualnej tabeli, w której większość zespołów ma nad Legią przewagę. Niektóre drużyny mają już na koncie 13 spotkań, a warszawianie zagrali jedynie 10 razy. Nie zmienia to jednak faktu, iż siedem porażek w dziesięciu kolejkach jest dla takiego klubu sytuacją nie do zaakceptowania. Marek Gołębiewski przejął posadę Michniewicza i już w niedzielę zadebiutuje na ławce trenerskiej w Ekstraklasie. Czeka go niezwykle trudne zadanie, gdyż do stolicy przyjedzie mocna Pogoń Szczecin, a mecz ten nabrał ogromnego znaczenia.

Dramatyczna końcówka w meczu Warta Poznań – Lechia Gdańsk! Kuriozalny samobój w ostatniej akcji [WIDEO]

W związku ze zwycięstwem Termaliki, Legia oficjalnie trafiła do strefy spadkowej! Mistrzowie Polski zajmują w tej chwili 16. miejsce, a ich sytuacja robi się coraz gorsza. Czołówka tabeli wyraźnie im uciekła, a za ich plecami zostało coraz mniej drużyn. Tak nisko legioniści nie byli w tak zaawansowanej fazie sezonu od rozgrywek 1991/92, gdy do końca bili się o utrzymanie! Przez następne 30 lat Wojskowi zawsze liczyli się w walce o czołowe miejsca, a nawet ewentualne kryzysy nie wywoływały aż tak fatalnych skutków. W razie braku niedzielnego zwycięstwa przeciwko Pogoni, Legia spędzi w strefie spadkowej cały tydzień. Niewątpliwie byłby to potężny cios dla kibiców tego klubu.