Sebastian Mila

i

Autor: Cyfrasport Sebastian Mila

Były kadrowicz prognozuje

Sebastian Mila o szansach Rakowa na mistrzostwo Polski. "Może spokojnie myśleć o tym, jak..."

2023-01-31 15:47

Wprawdzie na starcie rundy rewanżowej Raków zremisował 1:1 na wyjeździe z Wartą Poznań, ale nie wpłynęło to na jego pozycję w tabeli. Jest liderem ekstraklasy z przewagą siedmiu punktów nad Legią Warszawa. Trener Marek Papszun nie robił dramatu z wyniku. Były kadrowicz Sebastian Mila w rozmowie z naszym portalem przed startem rozgrywek tak oceniał szanse Rakowa na mistrzostwo Polski.

To od Rakowa zależy, czy zostanie mistrzem Polski

Były reprezentant Polski przyznał, że Raków jest na dobrej drodze, aby na koniec ligi spełnić marzenia o mistrzostwie Polski. Czy już ekipa z Częstochowy może przyjmować gratulacje? - Na to jest jeszcze za wcześnie, ale jest faworytem w walce o tytuł - stwierdził Sebastian Mila w rozmowie z naszym portalem przed startem rundy rewanżowej. - Zostawił rywali w tyle, wypracował solidną przewagę. To od Rakowa zależy czy zostanie mistrzem Polski. Nie musi zerkać zza plecy i patrzeć, czy rywale nadciągają, lecz może spokojnie myśleć o tym, jak wygrać ligę. Ten zespół ma bardzo dużo atutów i indywidualności, które pomogą zrealizować wyznaczony cel. Wszystko tutaj gra. Na rynku transferowym działacze także nie spali. Widać, że cały czas w tym klubie patrzy się do przodu - analizował.

Zawodnicy lidera są elastyczni

Marek Papszun pracuje w Rakowie od blisko siedmiu lat. Teraz odebrał nagrodę dla najlepszego trenera ekstraklasy w listopadzie. Mila przyznał, że docenia szkoleniowca lidera ekstraklasy. - Trener Papszun ma pomysł na zespół, na taktykę, wie jak jego podopieczni są mentalnie przygotowani do każdego meczu - punktował. - Potrafi umiejętnie wykorzystywać potencjał piłkarzy. Sprawia, że jego zawodnicy są elastyczni i z powodzeniem radzą sobie na różnych pozycjach i w różnych systemach. Jeśli ktoś przed meczem z Rakowem jest w stanie przewidzieć, w jakim składzie zagra ten zespół, to ma szósty zmysł. Papszun potrafi zaskakiwać zestawiając wyjściową „11”. Widać, że potrafi reagować na to, co dzieje się na treningach. Często stawia na piłkarzy o których nie pomyślelibyśmy, że mogą wystąpić z danym rywalem. Daje im szansę, a oni odgrywają potem ważne role - podsumował Mila na naszym portalu.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 30.01
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze