Śląsk Wrocław, Waldemar Sobota, Sebastian Mila, Paixao, Plaku

Autor: CYFRASPORT Śląsk Wrocław, Waldemar Sobota, Sebastian Mila, Paixao, Plaku

Śląsk - Legia 1:1. Paixao to za mało. Radović uratował Legii punkt

2014-03-09 20:33

W niedzielnym hicie 25. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Legią Warszawa 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił niezawodny Marco Maixao. Przyjezdni uratowali punkt za sprawą Miroslava Radovicia, który doprowadził do remisu 6 minut przed końcem.

Śląsk Wrocław po zaciętym meczu wywalczył punkt w starciu z Legią Warszawa. Wrocławianie byli nawet bliscy zwycięstwa, ale nie zdołali utrzymać do końca korzystnego wyniku.

W Śląsku po raz pierwszy zagrali bracia Paixao - Marco i Flavio. Gola, tradycyjnie, strzelił ten pierwszy wykorzystując w 66. minucie rzut karny, podyktowany za zagranie ręką w polu karnym Dossy Juniora. Trzeba jednak powiedzieć, że decyzja sędziego była mocno kontrowersyjna.

Pogoń - Cracovia. Robak nie pomógł. Pasy zatrzymały Portowców

Legia rzuciła się do odrabiania strat, co przyniosło skutek w 84. minucie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka odbiła się od pleców Tomasza Jodłowca i trafiła do Miroslava Radovicia. Ten mocnym strzałem pokonał świetnie spisującego się przez cały mecz w bramce Śląska, Mariana Kelemena.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:1 (0:0)
Marco Paixao 66 (karny) - Miroslav Radović 84

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Krzysztof Ostrowski, Rafał Grodzicki, Adam Kokoszka, Dudu Paraiba - Sylwester Patejuk (73. Lukas Droppa), Tom Hateley, Dalibor Stevanovic (83. Paweł Zieliński), Flavio Paixao, Robert Pich - Marco Paixao.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski - Raphael Augusto (66. Henrik Ojamaa), Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic, Michał Żyro (66. Michał Kucharczyk) - Ondrej Duda (57. Władimir Dwaliszwili).