Raków Częstochowa

Autor: Cyfra Sport Raków Częstochowa

Surowa lekcja dla Podbeskidzia. Raków rozbił beniaminka i jest wiceliderem [WIDEO]

2020-09-18 20:23

Pięć goli w pierwszej połowie, z czego trzy z rzutów karnych dla ekipy z Częstochowy. Raków rozbił Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 w meczu 4. kolejki Ekstraklasy. To dla podopiecznych trenera Marka Papszuna trzecia wygrana z rzędu. W ten sposób Raków został wiceliderem ligi. Ozdobą spotkania był kapitalny gol pomocnika gospodarzy - Tomasza Nowaka. Materiał opublikował m.in. oficjalny kanał Ekstraklasy na youtube.

Podbeskidzie marzyło o pierwszej wygranej, ale nic z tego nie wyszło. "Górale" zaczęli obiecująco, bo nawet szybko wyszli na prowadzenie. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się pomocnik Tomasz Nowak. Bramkarz Jakub Szumski był bez szans w tej sytuacji. Ale później tak dobrze już nie było. W 20. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości. Piłkę ręką zagrał Kacper Gach. Arbiter analizował tę sytuację za pomocą systemu wideoweryfikacji VAR.

Cezary Kucharski oskarża Roberta Lewandowskiego. Chodzi o 39 mln złotych i loty odrzutowcem

Piłkarze Rakowa potrzebowali dwudziestu czterech minut, aby zdobyć cztery bramki. Trzy z nich padły po rzutach karnych. Dwa pewnie wykorzystał Petr Schwarz. Czeski pomocnik za każdym razem uderzał w inny róg bramki Martina Polacka. Przy drugim rzucie karnym faulowany był Igor Sapała. Zawinił Bartosz Jaroch. Ten sam zawodnik gospodarzy znów "przeskrobał" w końcówce pierwszej połowy, gdy w nieprzepisowy zatrzymał piłkarza rywali. Raków notuje znakomitą serię. Wygrał w lidze już trzecie spotkanie z rzędu. Udzielił przy tym surowej lekcji beniaminkowi.

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek zdecydował. Na kogo postawił tym razem?

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 1:4

Bramki:1:0 Tomasz Nowak 13. min, 1:1 Petr Schwarz 21. min (karny), 1:2 Marcin Cebula 34. min, 1:3 Petr Schwarz 40. min (karny), 1:4 Vladislavs Gutkovskis 45. min (karny)

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 4397

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Milan Rundić, Kacper Gach - Maksymilian Sitek (19. Filip Laskowski), Rafał Figiel (57. Desley Ubbink), Michał Rzuchowski, Tomasz Nowak (57. Gergo Kocsis), Karol Danielak (75. Łukasz Sierpina) - Kamil Biliński (74. Marko Roginić)

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Tomas Petrasek, Maciej Wilusz - Fran Tudor (86. Daniel Bartl), David Tijanić (86. Ben Lederman), Petr Schwarz (82. Giannis Papanikolaou), Igor Sapała, Marcin Cebula (72. Ivi Lopez), Patryk Kun - Vladislavs Gutkovskis (82. Sebastian Musiolik)

Żółte kartki: Bartosz Jaroch (Podbeskidzie) - Maciej Wilusz, Tomas Petrasek (Raków)