Filip Marchwiński, Darko Jevtić, Lech Poznań

i

Autor: Cyfra Sport Filip Marchwiński i Darko Jevtić

Talent Kolejorza się przebudzi?

To na nim mistrz Polski zarobi miliony? Legenda Lecha Poznań nie ma wątpliwości

2023-03-12 10:12

Ostatnio Filip Marchwiński był bohatera Lecha. To właśnie on strzelił gola, który przypieczętował wygraną 2:0 mistrza Polski z Djurgarden w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji. Dzięki temu trafieniu Kolejorz jest o krok od zapewnienia sobie przepustki kolejnej fazy pucharowych rozgrywek. Piotr Reiss, legenda poznańskiego klubu, tak ocenia utalentowanego piłkarza.

Zachwycił z Djurgarden, zawiódł z Bodo/Glimt

W Lechu wiążą z tym młodym zawodnikiem duże nadzieje. Jednak od dłuższego czasu Filip Marchwiński nie może wskoczyć na wyższy poziom. Zawiódł m.in. w pierwszym meczu z Bodo/Glimt, gdy nie wykorzystał wyśmienitej okazji. Mają przed sobą bramkarza zamiast do siatki wicemistrza Norwegii, to uderzył tak, że piłka poszybowała wysoko nad bramką. Zrehabilitował się w starciu z Djurgarden. Czy tym golem w końcu zacznie grać na miarę talentu?

Holender na niego stawia

- Jeszcze niedawno był w gronie 50 najlepszych piłkarzy młodego pokolenia według UEFA - powiedział Piotr Reiss, były kapitan Lecha w programie Totalbet. - Od tego momentu trochę się jego rozwój zatrzymał. Brak stabilizacji i częstych występów spowodowały, że nie rozwinął się tak jak przepowiadano. W tym sezonie trener John van den Brom naprawdę stawia na tego zawodnika. Zaczął wychodzić w pierwszym składzie, dostaje swoje szanse. Mam nadzieję, że tym sezonem pokaże to, że ma potencjał, że będzie potrafił podnieść swoje statystyki czyli bramki i asysty, co jest najważniejsze u piłkarza. I być może rozwinie się tak jak trzeba i odejdzie, gdzieś dalej, wyżej i będzie się rozwijał - zaznaczył były król strzelców ekstraklasy.

Sonda
Czy Lech Poznań awansuje do 1/4 finału Ligi Konferencji Europy?
PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Piotr Reiss

i

Autor: Cyfrasport Piotr Reiss
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze