Filip Rejczyk

i

Autor: Cyfrasport Filip Rejczyk

Obiecujący gracz w ekipie wicelidera ekstraklasy

To on ma być przyszłością Legii. Wicelider zatrzymuje utalentowanego piłkarza

2023-03-09 17:43

W tym sezonie Legia walczy o mistrzostwo Polski. Warszawski zespół zajmuje drugie miejsce w ekstraklasie. Do prowadzącego Rakowa traci dziewięć punktów. Teraz stołeczny zespół zatrzymał utalentowanego piłkarza. To on ma w przyszłości decydować o wynikach stołecznego klubu.

Przetarcie na zimowe zgrupowanie w Turcji

Tym obiecującym piłkarzem jest Filip Rejczyk. Występuje na pozycji środkowego pomocnika. Jest reprezentantem Polski do lat 17. Z Legią związany jest od 13. roku życia. W ubiegłym roku znalazł się w składzie drugiej drużyny. W tym roku ten zdolny piłkarz został zaproszony przez trenera Kostę Runjaicia na zgrupowanie w Turcji. Podczas obozu w Belek dostał szansę w dwóch sparingach. W rundzie rewanżowej jeszcze nie dane było mu zadebiutować w ekstraklasie. Jednak był rezerwowym w meczach ligowych i w Pucharze Polski.

Kolejny piłkarz z klubowej akademii

Umowa z młodym piłkarzem została podpisana do czerwca 2024 roku. Znalazł się w niej zapis o możliwości prolongaty. - Przedłużenie kontraktu przez Filipa to kolejny przykład odpowiedniego modelu prowadzenia zawodników Akademii - powiedział Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii, cytowany przez oficjalny portal klubu. - Najbardziej wyróżniający się juniorzy, przy rzetelnej pracy, stałym rozwoju i ukierunkowaniu na progres w karierze otrzymają szansę dołączenia do pierwszego zespołu, i jeśli zasłużą swoją postawą w przyszłości - spełnienia marzeń o grze przy Łazienkowskiej - podkreślił przedstawiciel stołecznego klubu.

Rejczyk marzy o szybkim debiucie w pierwszym zespole

Młody piłkarz jest doceniony związaniem się z Legią kontraktem. - Nowa umowa jest dla mnie wyrazem dużego zaufania ze strony klubu - przyznał Filip Rejczyk, cytowany przez klubowe media. - Legia we mnie wierzy, a ja muszę pokazać swoją wartość. Zrobię wszystko, żeby jak najszybciej zadebiutować w pierwszym zespole - zaznaczył pomocnik warszawskiej drużyny.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
Filip Rejczyk

i

Autor: Mateusz Kostrzewa/Legia.com, materiały prasowe Filip Rejczyk, Jacek Zieliński
PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Najnowsze