Jagiellonia

i

Autor: Cyfrasport Bartosz Bida (w środku) był bohaterem Jagiellonii w meczu z Piastem

To będzie dobry ruch?

Transfery w ekstraklasie. Jagiellonia Białystok sięga po reprezentanta, ważne wzmocnienie

2023-02-02 18:22

W rundzie rewanżowej przed Jagiellonią trudna przeprawa. Klub z Podlasia będzie musiał mocno się sprężyć, aby utrzymać miejsce w ekstraklasie. Władze białostockiej ekipy poinformowały o transferze nowego zawodnika. Kto wzmocnił Jagiellonię?

Zagrał w kadrze Czech

Pomocnik Michal Sacek podpisał 2,5-letnią umowę z Jagiellonią. Czech, który ma na koncie jeden występ w reprezentacji swego kraju, trafił od białostockiego klubu ze Sparty Praga na zasadzie transferu definitywnego. Grał w pierwszym zespole Sparty od 2016 roku, od wiosny 2017 roku już regularnie. Z tym zespołem zdobył m.in. Puchar Czech i miejsca na podium ligowych rozgrywek, zaliczył też w jego barwach 22 mecze w europejskich pucharach. W debiucie reprezentacyjnym zagrał kilkanaście minut w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Ukrainą.

Nie składają broni

- Wykorzystaliśmy nadarzającą się okazję ściągnięcia Michala do Jagiellonii m.in. w związku z jego problemami z regularną grą w Sparcie, gdzie zmienił się trener - powiedział Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Jagiellonii, cytowany przez klubowe media. - Mam nadzieję, że szybko wdroży się w zespół i pomoże nam w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Ten ruch pokazuje, że nie mamy zamiaru składać broni, wręcz przeciwnie. Chcemy ciągle budować mocniejszą Jagiellonię i wrócić do momentów, które ten klub pamięta sprzed kilku lat - zaznaczył.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 30.01
Najnowsze