Dariusz Trela, Piast Gliwice

Trela i Bąk bohaterami meczu Piasta z Lechią

2013-10-28 3:00

Mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Lechią Gdańsk zakończył się bezbramkowym remisem, choć tak naprawdę mógł zakończyć się wynikiem hokejowym. Fakt, że w tym meczu nie padły żadne bramki, to zasługa golkiperów obu zespołów Dariusza Treli (24 l.) z Piasta i Mateusza Bąka (30 l.) z Lechii.

Sposobu na świetnie dysponowanego bramkarza Lechii nie umiał znaleźć napastnik gospodarzy Rabiola (24 l.), który jeszcze w pierwszej połowie mógł strzelić trzy bramki. Z kolei Trela w 61. minucie popisał się interwencją, która z pewnością będzie kandydowała do miana parady sezonu.

Bramkarz Piasta w ekwilibrystyczny sposób z linii bramkowej wybronił strzał głową Patryka Tuszyńskiego (24 l.). – Gdyby nie wspaniała forma bramkarzy, ten mecz mógł się skończyć remisem 4:4 – ocenił po meczu szkoleniowiec gdańszczan Michał Probierz.