Hildeberto Pereira

Autor: Tomasz Radzik Hildeberto Pereira podczas meczu Wisła Puławy - Legia Warszawa 1-4

W Legii Warszawa nie wypalił, ale błyszczy za to w Setubal. Hattrick Berto w Portugalii [WIDEO]

2018-10-08 0:13

Miał być gwiazdą Legii Warszawa. Jednak nie sprawdził się w zespole mistrza Polski. Hildeberto Pereira, czyli "Berto" wrócił do Portugalii. Jego nowym klubem jest Vitoria Setubal. W ostatniej kolejce popisał się hat trickiem w wygranym 3:0 meczu z Moreirense. Zaskoczeni?

Z jego transferem do Legii wiązano duże nadzieje. Berto miał się w stolicy odbudować i stać się pierwszoplanową postacią klubu z Łazienkowskiej. Nic z tego nie wyszło. Jego dorobek to cztery trafienia: po dwa w Pucharze Polski i trzecioligowych rezerwach. Portugalczyk miał problemy z nadwagą, w końcu został wypożyczony do trzecioligowego Northampton. Po powrocie z Anglii stał się zbędny. Odszedł z Legii. Wrócił do Portugalii. Podpisując umowę z Vitorią Setubal. W ojczyźnie idzie mu znacznie lepiej. W każdym razie ma dobry początek. Może to oznacza, że w końcu odpali na dobre?

W ostatniej kolejce został bohaterem zespołu. Ustrzelił hat tricka w zwycięskim spotkaniu z Moreirense! Show zaczął w pierwszej połowie, gdy strzelił lewą nogą (od 1:08 min na filmie). W drugiej połowie wykorzystał rzut karny (od 3:04 min na filmie), a na koniec pokonał bramkarza strzałem prawą nogą z ok. czterech metrów (od 3:35 na filmie). Z radości zdjął koszulkę, za co został ukarany żółtą kartką. Debiutancką bramkę dla Vitorii zdobył z Nacionalem Funchal w Pucharze Ligi. Zobaczcie, w jaki sposób były legionista skompletował hat tricka z Moreirense.

Vitoria na komplet punktów w lidze czekała blisko dwa miesiące. Teraz przerwała serię pięciu meczów bez wygranej. W tabeli zajmuje dziesiąte miejsce. To było dopiero drugie zwycięstwo zespołu z Setubal w rozgrywkach. Na czele portugalskiej ekstraklasy jest Benfica Lizbona. Ile goli w tym sezonie strzeli jeszcze Berto? Na razie liderem strzelców pozostaje Dyego Sousa. Brazylijczyk zdobył dla wicelidera Sportingu Braga pięć bramek.