Marcin Kaczmarek, Lechia Gdańsk

i

Autor: Cyfrasport Marcin Kaczmarek, Lechia Gdańsk

Karuzela trenerska

Wielki przewrót w Lechii Gdańsk. Klamka zapadła, rewolucja na ławce trenerskiej pomoże utrzymać się w Ekstraklasie?

2023-03-21 15:22

Zgodnie z przypuszczeniami ligowa przerwa na mecze reprezentacji przyniosła sporo zmian w klubach Ekstraklasy. Po Górniku Zabrze i Stali Mielec rewolucję na ławce trenerskiej przeprowadziła też Lechia Gdańsk. Zażarta walka o utrzymanie zbiera żniwa, a jej najnowszą ofiarą okazał się Marcin Kaczmarek. 49-latek przejął drużynę we wrześniu, ale już w marcu został zwolniony.

Marcin Kaczmarek nie jest już trenerem występującej w piłkarskiej ekstraklasie Lechii Gdańsk. 49-letni szkoleniowiec stracił posadę po porażce w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 0:2. Razem z nim odszedł cały sztab. „O dalszych decyzjach personalnych klub poinformuje niebawem w osobnym komunikacie” – przekazano na oficjalnej stronie biało-zielonych. Marcin Kaczmarek podjął pracę w Lechii 19 września 2022 r. Zastąpił Macieja Kalkowskiego, który był w sztabie zwolnionego 1 września Tomasza Kaczmarka i poprowadził zespół w trzech ligowych spotkaniach.

Wielki przewrót w Lechii Gdańsk. Kolejna rewolucja na ławce trenerskiej

49-letni szkoleniowiec przejął gdańską drużynę, kiedy ta po dziewięciu konfrontacjach miała na koncie tylko pięć punktów. W 16 meczach pod jego wodzą wywalczyła 20 „oczek" i w pewnym momencie wydostała się ze strefy spadkowej. Po ostatnich słabych występach biało-zieloni ponownie się jednak w niej znaleźli – plasują się obecnie na przedostatniej, 17. pozycji. W siedmiu poprzednich spotkaniach lechiści zanotowali wygraną, dwa remisy oraz cztery porażki. W ostatniej kolejce ulegli w niedzielę w Grodzisku Wielkopolskim Warcie Poznań 0:2. Ligowy bilans Kaczmarka to sześć zwycięstw, dwa remisy oraz osiem przegranych, bramki 17-23.

Do trenerskich roszad doszło w tym sezonie już w siedmiu klubach ekstraklasy - wcześniej w Miedzi Legnica, Koronie Kielce, KGHM Zagłębiu Lubin i Piaście Gliwice, a po ostatniej kolejce także w Górniku Zabrze i FKS Stali Mielec.

Sonda
Czy Lechia Gdańsk spadnie z PKO BP Ekstraklasy?
PKO Ekstraklasa Raport 20.03
Najnowsze