Jarosław Królewski, Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfrasport Jarosław Królewski, Zbigniew Boniek

Potworna krytyka

Zbigniew Boniek zmasakrował jednego z właścicieli Wisły Kraków. Nazwał go trampkarzem, ostra reakcja

2022-11-16 10:40

Trzęsienie ziemi w Wiśle Kraków zbiera kolejne żniwa. Jeden ze współwłaścicieli klubu, Jarosław Królewski, zapowiedział odejście. Chce odsprzedać wszystkie swoje akcje za symboliczną złotówkę, choć jeszcze niedawno był twarzą odbudowy "Białej Gwiazdy". Na tę decyzję ostro zareagował Zbigniew Boniek, który zmasakrował Królewskiego. Wprost nazwał go trampkarzem!

Już kilka tygodni temu pojawiła się informacja o rezygnacji Królewskiego. Jedna z kluczowych postaci akcji ratunkowej Wisły Kraków sprzed kilku lat postanowiła zrezygnować z dalszej działalności w roli współwłaściciela klubu. We wtorek, 15 listopada, 36-latek zwołał briefing prasowy, na którym opowiedział o szczegółach decyzji. Królewski przyznał, że chciałby zamknąć ten temat do końca roku, a jego głównym założeniem jest odsprzedanie wszystkich akcji, które są w jego posiadaniu, za symboliczną złotówkę. - I jeśli do takich zmian nie dojdzie, nikt nie będzie z obecnych udziałowców chciał przejąć moich akcji, będę chciał przekazać je Stowarzyszeniu Socios Wisła Kraków - ogłosił prezes firmy Synerise. Już wcześniej zrezygnował z udziału w pracach rady nadzorczej, a teraz podjął ostateczny krok. Na jego wycofanie się z działalności w Wiśle ostro zareagował Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek zmasakrował Jarosława Królewskiego. Współwłaściciel Wisły nazwany trampkarzem!

Były prezes PZPN przejechał się po współwłaścicielu 13-krotnego mistrza Polski. Wytknął mu początkowe głośne tezy, gdy Królewski chętnie publicznie zabierał głos. Tymczasem po spadku z Ekstraklasy sytuacja w Wiśle zrobiła się fatalna. Radosław Sobolewski zastąpił Jerzego Brzęczka, ale ma problemy z ugaszeniem pożaru. Krakowianie zajmują dopiero 10. miejsce w tabeli 1. ligi. Walka o powrót do Ekstraklasy będzie niezwykle trudna i odbędzie się już bez jednego z niedawnych bohaterów wyciągania Wisły z kryzysu. "Ucieczka z tonącego okrętu" nie spodobała się Bońkowi, który publicznie to wyraził.

"Trampkarz, chciał uczyć wszystkich nie mając żadnej wiedzy. Dołączy do grona tych co byli, krzyczeli, uczyli wszystkich i potem szybko zniknęli…. [oryginalna pisownia - przyp. red.]" - napisał legendarny piłkarz na Twitterze. 

Sonda
Czy Wisła Kraków zdoła szybko wrócić do PKO Ekstraklasy?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 13
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze