Cezary Kulesza

i

Autor: Tomasz Radzik / SE Cezary Kulesza

Losowanie el. Euro 2024

Cezary Kulesza po losowaniu eliminacji Euro 2024. Tego rywala chciał uniknąć, chodzi o politykę

2022-10-09 13:23

Poznaliśmy rywali do eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku. Cezary Kulesza tuż po ceremonii losowania we Frankfurcie szczerze wypowiedział się na temat naszych rywali. Podopieczni Czesława Michniewicza zagrają z Czechami, Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi. Prezes PZPN przyznał, że chciał uniknąć przede wszystkim jednego rywala. Wszystko ze względów politycznych.

9 października we Frankfurcie odbyło się losowanie grup eliminacyjnych piłkarskich mistrzostw Europy 2024. Kolejny euroczempionat odbędzie się w Niemczech. Biało-czerwoni są zdecydowanymi faworytami do awansu. Polska trafiła w grupie E na Czechów, Albanię, Mołdawię i Wyspy Owcze. Czesław Michniewicz i Cezary Kulesza po losowaniu byli w naprawdę dobrych nastrojach. Prezes PZPN w rozmowie z TVP Sport nie ukrywał, że wyniki losowania są naprawdę dobrze. Zwłaszcza, że udało się uniknąć jednego niewygodnego przeciwnika.

Znamy skład "polskiej" grupy eliminacyjnej! Duży fart w losowaniu, reprezentacja Polski faworytem do awansu!

Losowanie eliminacji Euro 2024: Cezary Kulesza o losowaniu. „To nie jest grupa śmierci”

Cezary Kulesza przyznał wprost na antenie, że bał się, że możemy trafić na Anglię czy Francję. Z koszyka B trafiliśmy na Czechów.

- Losowanie jest rzeczywiście dobre. Można było trafić trudniej. Bałem się, że trafimy na Anglię lub Francję, ale wcześniej zostały rozlosowane. To nie jest grupa śmierci. Chciałbym nadmienić, że z każdym trzeba wyjść na boisko i wygrać. Nikt się nie położy. Ważny będzie wynik – przyznał Kulesza.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na antenie TVP Sport dodał, że chciał uniknąć przede wszystkim jednego rywala. - Gdybyśmy wylosowali Białoruś, wiemy jakie jest nastawienie naszych kibiców. Nie jest to przeciwnik mocny, ale z politycznych względów było lepiej na nich nie trafić – skończył.

Polska - Czechy w... "anektowanym" Kralowcu? Najlepsze reakcje na losowanie eliminacji Euro 2024 w galerii poniżej!

Losowanie el. Euro 2024: Kto zagra z Polakami?

GRUPA E:

  • Polska
  • Czechy
  • Albania
  • Wyspy Owcze
  • Mołdawia
Żenujące zachowanie Krychowiaka. Zakpił z dziennikarzy po meczu z Walią. Futbologia Przemka Ofiary
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze