Dania - Belgia

Autor: AP Dania - Belgia

Euro: Dania – Belgia 1:2. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKłADY]

2021-06-17 20:02

Dania w pierwszej połowie zaskoczyła wszystkich intensywnością, z jaką rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. To przyniosło im bramkę już w 2. minucie spotkania, a przez całą pierwszą odsłonę meczu nie pozwolili Belgom praktycznie na nic. W przerwie na boisku pojawił się jednak Kevin de Bruyne, który odmienił oblicze spotkania - zawodnik Manchesteru City najpierw zanotował asystę przy bramce wyrównującej, a później sam trafił do siatki Duńczyków. To pozwoliło Belgom wygrać i zapewnić sobie awans, natomiast Duńczycy są w dramatycznej sytuacji przed ostatnią serią gier.

Dania - Belgia 1:2 (1:0)

Bramki: Poulsen (2'), T. Hazard (54'), de Bruyne (70')

Żółte kartki:

Dania: Schmeichel - Christensen, Kjaer, Vestergaard (84' Olsen), Maehle - Wass (62' Stryger Larsen), Hojbjerg, Delaney (72' Jensen) - Poulsen (62' Norgaard), Damsgaard (72' Cornelius), Braithwaite.

Belgia: Courtois - Alderweireld, Denayer, Vertonghen - Meunier, Tielemans, Dendoncker (59' Witsel), T. Hazard (90 + 4' Vermaelen) - Mertens (46' de Bruyne), Lukaku, Carrasco (59' E. Hazard).

Dramatu, jaki przeżyli Duńczycy w pierwszej kolejce Euro, nie spodziewał się nikt. W końcowych minutach pierwszej połowy starcia z Finami ataku serca doznał Christian Eriksen – jeden z liderów i najlepszych zawodników duńskiej drużyny. Na szczęście 29-latek dochodzi już do siebie, ale drużyna, która musiała dokończyć mecz już bez niego, przegrała niespodziewanie z Finlandią 0:1. To mocno skomplikowało drogę Danii do awansu, ponieważ teraz zmierzą się oni z mocniejszymi rywalami.

Belgowie w swoim pierwszym spotkaniu na Euro 2020 pokazali, że nie bez powodu są stawiani w roli jednego z faworytów do końcowego zwycięstwa. Pełna gwiazd światowej piłki drużyna rozbiła Rosję 3:0 i pewnie zgarnęła komplet punktów. Wielu fanów „Czerwonych Diabłów” liczy na to, że podobnie będzie w starciu z Danią. Gdyby Belgowie dziś wygrali, praktycznie przypieczętowaliby już swój awans do kolejnej fazy turnieju.