Henryk Kasperczak OSTRO o gwieździe reprezentacji Polski. Piotr Zieliński nie będzie zadowolony

2021-06-15 11:02
Henryk Kasperczak
Autor: Olivier Ebanga/Anadolu Agency/Getty Images Henryk Kasperczak prowadził reprezentację Senegalu w latach 2006–2008

Komentarze po blamażu reprezentacji Polski, która przegrała ze Słowacją 1:2 na EURO, są jednoznaczne. Zagraliśmy fatalnie, nie mieliśmy pomysły na rywali, rozczarowali wszyscy bez wyjątku w naszym zespole. Henryk Kasperczak w rozmowie z Polską Agencją Prasową także surowo podsumował występ kadrowiczów. Najbardziej dostało się gwieździe reprezentacji Polski. Piotr Zieliński nie będzie zadowolony z tej oceny wystawionej przez szkoleniowca.

- Przegraliśmy z teoretycznie najsłabszym zespołem w grupie. Zawiódł cały zespół – tak Henryk Kasperczak, były znakomity piłkarz i trener ocenił premierowy występ reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy przeciwko Słowakom, zakończony porażką 1:2. - Nasza sytuacja już na starcie zrobiła się trudna. Ta porażka, z teoretycznie najsłabszym zespołem, może nas kosztować wyjście z grupy. Można powiedzieć, że teraz potrzebujemy cudu, bo przyjdzie nam się zmierzyć z tak mocnym rywalem jak Hiszpania, ze Szwedami też gra się nam ciężko - nie miał wątpliwości.

Brakuje klasowych ofensywnych piłkarzy

Medalistę mistrzostw świata z 1974 roku najbardziej zmartwiła gra ofensywna Polaków. - Ona praktycznie nie istniała. Przecież w pierwszej połowie praktycznie nie oddaliśmy groźnego strzału. Nie ma żadnego pomysłu na grę. Uważam, że brakuje po prostu klasowych ofensywnych piłkarzy. Cztery lata temu na mistrzostwach we Francji mieliśmy: Jakuba Błaszczykowskiego, Kamila Grosickiego, Arkadiusza Milika. Oni potrafili zrobić różnicę, znaczniej lepiej z nimi wykorzystywany był Robert Lewandowski. Dzisiaj ich nie ma, a następcy nie dorównują im klasą. To było już widać podczas mundialu w Rosji, gdy zabrakło już Błaszczykowskiego, a Grosicki był w słabszej formie. Dlatego już przed tym turniejem przewidywałem, że będzie nam znaczniej trudniej niż we Francji – podkreślił.

Niemcy ZMIAŻDŻYLI Lewandowskiego. Takie słowo go zaboli, nie widział go od dawna

Po raz kolejny według Kasperczaka zawiódł Piotr Zieliński. - Nie wiem, co się dzieje z tym chłopakiem. Ma duży potencjał i umiejętności, pokazuje to w Neapolu, a tu jest taki ospały, bez werwy. W pierwszej połowie strzelał, ale w niebo – zauważył. Zdaniem Kasperczaka w styczniu niepotrzebnie dokonano zmiany trenera i Jerzego Brzęczka zastąpiono Paulo Sousą. - Już wtedy mówiłem i teraz powtarzam, że trenera należy rozliczać z realizowanych przez niego celów, a Brzęczek je realizował. Dlaczego dokonano zmiany – wie tylko Zbigniew Boniek. Ja bym takiej decyzji nie podął – podsumował.

Po klapie ze Słowacją były kapitan kadry nie ma wątpliwości. Padają słowa o cudzie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze