Koronawirus w reprezentacji Rosji. Andriej Mostowoj nie doczekał występu na swoim stadionie

2021-06-11 15:17
Stanisław Czerczesow, selekcjoner reprezentacji Rosji
Autor: Tomasz Radzik

Po Holandii, Szwecji i Hiszpanii - kolejna piłkarska reprezentacja dotknięta została osłabieniem z powodu koronawirusa. Wykryto go w piątek rano u lewoskrzydłowego Andrieja Mostowoja (23 l.). Z konieczności opuścił kadrę i został poddany izolacji.

Zawodnik Zenita Sankt-Petersburg miał szansę zagrać nazajutrz w inauguracyjnym spotkaniu reprezentacji Rosji, z Belgią. Mało tego - odbędzie się ono na stadionie, na którym gra on na co dzień w ekstraklasie rosyjskiej. Los jednak nie był dla niego łaskawy. Przepadną mu całe mistrzostwa po tym, jak dokonana została zmiana w składzie. Licznik jego występów reprezentacyjnych zatrzymał się na razie na liczbie 8.

Selekcjoner Stanisław Czerczesow powołał w jego miejsce Romana Jewgienijewa z Dynamo Moskwa.Przypadek Mostowoja nie ma wpływu na sobotni mecz. Według regulaminu UEFA mecz może się odbyć, jeżeli selekcjonerzy maja do dyspozycji co najmniej trzynastu zdrowych graczy, w tym jednego bramkarza.Ostatnie testy Belgów przed odlotem do Rosji były w komplecie negatywne.

Dariusz Chrabalowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze