Memphis Depay

Autor: AP PHOTO Jakie MECZE dzisiaj EURO 2020 czwartek 17.06? Kto gra dzisiaj na EURO 2020? Jakie dzisiaj mecze na EURO 2020? GODZINY meczów dzisiaj 17 czerwca

Euro: Macedonia Północna - Holandia 0:3. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2021-06-21 19:50

Triumfator grupy C Euro 2020, Holandia, w ostatnim meczu przed fazą pucharową nie dał żadnych szans Macedonii Północnej. Na stadionie w Amsterdamie Holendrzy bez problemu wygrali 3:0, prowadząc jedną bramką już do przerwy. Raz do siatki trafił Memphis Depay, dwa trafienia dołożył potem Georginio Wijnaldum. Sporo emocji wywołało także pożegnanie z kadrą macedońskiej legendy, Gorana Pandeva, któremu koledzy z drużyny zrobili szpaler.

Macedonia Północna - Holandia 0:3 (0:1)

Bramki: Depay 24', Wijnaldum 51', 58'

Żółte kartki: Ristovski 18', Musliu 48', Alioski 65', Kostadinov 84'

Macedonia Północna: Dimitrievski - Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski - Bardhi (78' Stojanovski), Ademi (78' Nikolov) - Trickovski (56' Churlinov), Elmas, Trajkovski (69' Hasani) - Pandev (69' Kostadinov)

Holandia: Stekelenburg - Dumfries (46' Berghuis), De Vrij (46' Timber), De Ligt, Blind, Van Aanholt - De Jong (79' Gakpo), Wijnaldum, Gravenberch - Depay (66' Weghorst), Malen (66' Promes)

Macedonia Północna - Holandia

KONIEC MECZU

Pewny triumf Holandii na zakończenie fazy grupowej, Macedonia Północna żegna się z turniejem.

Serdecznie dziękujemy za uwagę!

90+2'

Holenderska defensywa wybija piłkę po rzucie rożnym.

90'

Jeszcze cztery minuty doliczone.

88'

Dimitrievski jeszcze skutecznie przy wyjściu z bramki!

84'

Kostadinov z żółtą kartką.

81'

79'

Nikolov za Ademiego, w Holandii Gakpo za De Jonga.

77'

75'

Alioski powstrzymany w polu karnym Holandii.

72'

Churlinov wykorzystał sytuację sam na sam ze Stekelnburgiem, ale sędzia ponownie słusznie odgwizdał spalonego.

70'

69'

Goran Pandev zakończył reprezentacyjną karierę! Holendrzy zrobili swojej legendzie szpaler przy zmianie.

67'

POPRZECZKA!

Weghorst o krok od wejścia smoka!

66'

Promes za Malena i Weghorst za Depaya.

65'

Ezgjan Alioski z żółtą kartką.

62'

Kolejna próba Holendrów, tym razem piłka nieznacznie mija poprzeczkę!

60'

Chyba można już stwierdzić, że Holendrzy zakończą fazę grupową z kompletem punktów. Faworyt do najwyższych miejsc?

59'

58'

GOOOOL! Ponownie Wijnaldum!

Dimitrievski broni strzał Depaya, ale wobec dobitki drugiego z Holendrów jest całkowicie bezradny!

57'

56'

Świetna parada Stekelenburga po prawdziwej bombie Bardhiego!

55'

Doskonała szansa dla Macedonii Północnej z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego.

53'

51'

GOOOOOL! WIJNALDUM!

Świetna akcja Holendrów zwieńczona wyłożeniem piłki Wijnaldumowi przez Depaya do pustej bramki!

50'

DE LIGT O KROK!

Obrońca Juventusu główkuje po rzucie rożnym, a jeden z Macedończyków kapitalnie wybija piłkę głową już z linii bramkowej.

48'

Dwa dośrodkowania Macedończyków, oba przeciągnięte i nie ma zagrożenia.

46'

Spotkanie wznowione!

PRZERWA

Timber w miejsce De Vrija.

PRZERWA

Dobry początek Macedończyków, potem większe doświadczenie i konkrety ze strony Holendrów. Czekamy na drugą odsłonę!

45+1'

Przeciągnięta centra Holendrów z rzutu rożnego.

45'

Doliczono dwie minuty.

43'

Skomasowana obrona Macedończyków! Ale wybili piłkę z własnego pola bramkowego.

41'

Musliu główkuje niecelnie.

40'

39'

Bez zagrożenia.

38'

Rzut rożny dla Macedonii! Może tak się uda?

37'

Malen faulował w ofensywie i nici z zagrożenia pod macedońską bramką.

34'

Macedonia Północna stara się uspokoić grę i powrócić do tego, co prezentowała przed stratą gola.

32'

Zdecydowanie łatwiej gra się już Holendrom po objęciu prowadzenia i skruszeniu macedońskiej defensywy.

29'

Kolejne dwie szanse Holendrów! Świetnie jednak w bramce Dimitrievski.

27'

26'

Długo trwała analiza VAR, ale ostatecznie trafienie zostało uznane! Wcześniej po starciu z jednym z Holendrów przewrócił się Pandev.

24'

GOOOOOL!

Depay otrzymuje świetną piłkę od Malena po kontrze i bez problemu finalizuje akcję natychmiastowym strzałem po ziemi!

23'

W drugim meczu grupy C prowadzenie z Ukrainą obejmuje Austria.

20'

Holendrzy powoli odzyskują kontrolę nad prowadzeniem gry i atakiem pozycyjnym.

18'

Ristovski ukarany żółtą kartką.

17'

Arijan Ademi potrzebował pomocy medycznej, ale może kontynuować grę.

15'

Aktywne jest zwłaszcza prawe skrzydło Macedończyków.

13'

Holendrzy dziś w nieco rezerwowym składzie i to wydaje się odbijać na ich grze.

11'

Kopciuszek Euro, jakim są Macedończycy, prezentuje się dziś naprawdę dzielnie.

8'

Gol! Ale nieuznany! Pandev kapitalnie wypuścił z pierwszej piłki Trickovskiego, ten zdobył gola w sytuacji oko w oko ze Stekelenburgiem, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

8'

Póki co nieco częściej przy piłce utrzymują się Macedończycy.

5'

4'

Macedończycy nieco nerwowi, ale starają się rozgrywać spokojnie.

2'

Gravenberch był bliski wykorzystania błędu Macedończyków! Strzał minimalnie niecelny.

1'

Rozpoczęli Macedończycy!

Piękny gest Holendrów, którzy przekazali Pandewowi pamiątkową koszulkę. Zaraz zaczynamy!

Dziś z kadrą żegna się wieloletni lider i kapitan Macedonii Północnej, Goran Pandev.

Macedończycy i Holendrzy pojawiają się na murawie!

O tym spotkaniu mówi się, że jest dla koneserów. Holandia ma pewne 1. miejsce w grupie, Macedonia Północna - pewne 4. miejsce. W każdym razie jak to na Euro - warto śledzić każdy pojedynek! Zapraszamy na naszą relację na żywo.

Początek meczu o godz. 18:00.