Yoo Sang-chul

i

Autor: WOJTEK RZĄŻEWSKI / SUPER EXPRESS Yoo Sang-chul

Okrutna choroba kata reprezentacji Polski. Przegrał walkę z wyniszczającym wrogiem

2021-06-07 16:20

Lada chwila ruszy Euro 2021. Kibice reprezentacji Polski skupiają się już teraz na kibicowaniu "Biało-czerwonym" w walce o wypracowanie jak najlepszej formy na nadchodzący turniej. Jednocześnie mając w pamięci wielkie turnieje, które odbyły się w przyszłości. Z jednym z nich związana jest historia, która teraz ma swój smutny epilog. W wieku raptem 49 lat zmarł Yoo Sang-chul, który trafił do siatki Polaków na mundialu w 2002 roku.

Niemal dwie dekady temu sytuacja w reprezentacji Polski była zupełnie inna niż ta obecna. "Biało-czerwoni" powracali do gry na dużych turniejach po długiej absencji spowodowanej kryzysem formy i brakiem kwalifikowania się na wielkie imprezy. Nic więc dziwnego, że atmosfera, jaka panowała wówczas w kraju, należała do bardzo gorących. Niestety jednak na boisku wszystkich fanów polskiego zespołu spotkał spory zawód. Poczynając od inauguracyjnej potyczki z gospodarzami, Koreą Południową, przegranej 0:2.

Wówczas rezultat pojedynku w Azji ustalił swoim golem Yoo Sang-chul. Niestety jednak teraz napłynęły fatalne informacje związane z tym właśnie zawodnikiem. Zmarł on bowiem w wieku raptem 49 lat. Przegrał walkę z wyniszczającym wrogiem. Od dłuższego czasu borykał się z nowotworem trzustki. Nie było mu dane wyjść z tej batalii zwycięsko, czym wprawił w żałobę świat piłkarski, a zwłaszcza towarzystwo futbolowe w swoim kraju.

Zobacz też: Oto nowy trener Wisły Kraków. Białą Gwiazdę przejmuje Słowak

Yoo Sang-chul nigdy nie próbował swoich sił w Europie. W czasach kariery piłkarskiej, którą zakończył w 2006 roku, wystepował w klubach z Korei Południowej oraz Japonii. W kadrze występował przez 10 lat w latach 1994-2004 zanotował w niej aż 122 spotkania, które okrasił zdobyciem 18 bramek. Gracz ten był ofensywnym pomocnikiem.

Sebastian Mila: Myślę, że Paulo Sousa to "kumaty" selekcjoner
Najnowsze