Ruszyły mistrzostwa Europy w Polsce! PZU sponsorem Amp Futbol EURO Kraków 2021

2021-09-13 14:43
Ruszyły mistrzostwa Europy w Polsce! PZU sponsorem Amp Futbol EURO Kraków 2021
Autor: CyfraSport Ruszyły mistrzostwa Europy w Polsce! PZU sponsorem Amp Futbol EURO Kraków 2021

Ruszyły mistrzostwa Europy w ampfutbolu. Czołowe reprezentacje ze Starego Kontynentu rywalizują o złoto w pięknym Krakowie. Sponsorem wydarzenia jest PZU, który finansowo wspiera również reprezentację Polski oraz pozostałe projekty Amp Futbol Polska m.in. Junior Amp Futbol, Futbol Plus i Futbolową Bandę. Ubezpieczyciel jest także sponsorem tytularnym PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Polacy o awans do fazy pucharowej powalczą z Ukrainą, Izraelem i Hiszpanią.

EURO rozpoczęło się niedzielnym meczem Polski z Ukrainą o godz. 18:00. Przed nim, o 16:00, w specjalnej strefie Dobrej Drużyny PZU przed stadionem Cracovii odbył się briefing prasowy dotyczący projektu Futbol Plus. To program wspierania akademii dla dzieci z niepełnosprawnościami, o którym opowiedzą dziennikarzom przedstawiciele PZU i Amp Futbol Polska.

- Projekt Futbol Plus daje możliwość spełniania dziecięcych marzeń związanych z uprawianiem piłki nożnej. Młodzi zawodnicy z różnymi niepełnosprawnościami biorą udział w treningach i wyjazdach, dzięki czemu realizują swoje pasje i czują się częścią sportowej społeczności. Wspierając program zachęcamy również dzieci i młodzież do aktywnego i zdrowego styl życia. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne akademie dołączą do programu Dobra Drużyna PZU – mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji w  PZU.

W strefie Dobrej Drużyny PZU będą obecni piłkarze z czterech akademii dziecięcych zrzeszonych w  Futbol Plus. Dzieci przyjadą z całej Polski, aby kibicować reprezentacji podczas meczu z Ukrainą i przy okazji przeprowadzą krótki trening na specjalnie przygotowanym boisku PZU przy stadionie Cracovii.

- Przed nami wielka chwila, ampfutbolowe Mistrzostwa Europy w Polsce, o których razem z naszymi kibicami marzyliśmy od lat. Cieszę się, że PZU jest z nami przy tej wielkiej imprezie, ale jeszcze bardziej cieszę się, że dostrzega i wspiera też nasze projekty rozwojowe, dziecięce i młodzieżowe, takie jak PZU Amp Futbol Ekstraklasa, Junior Amp Futbol, czy Futbol Plus. Wszyscy liczymy, że te mistrzostwa pomogą nam w dalszej popularyzacji i rozwoju ampfutbolu w Polsce, w pozyskaniu nowych kibiców, ale i włączeniu kolejnych osób, w tym dzieci z niepełnosprawnościami w sport i piłkę nożną – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Amp Futbol Euro Kraków 2021 odbędzie się w dniach 12-19 września. Nasi reprezentanci prowadzeni przez trenera Marka Dragosza bronią pozycji medalowej – na poprzednich mistrzostwach zajęli trzecie miejsce, a Bartosz Łastowski z wynikiem 11 goli zdobył tytuł Króla Strzelców. Jak będzie tym razem? Wierzymy, że  już jesteśmy #JednąNogąWFinale. Wejścia na wszystkie mecze są bezpłatne, a spotkania z udziałem reprezentacji Polski będzie dodatkowo transmitować TVP Sport. Ambasadorem mistrzostw jest Robert Lewandowski.

Amp Futbol (od ang. Amputee Football) to odmiana piłki nożnej, w której grają zawodnicy po jednostronnej amputacji lub z wadą wrodzoną kończyny dolnej oraz bramkarze bez jednej ręki. W drużynie ampfutbolowej jest 7 osób - 6 zawodników i bramkarz, a trwające 50 minut spotkanie (dwie połowy po 25 minut) prowadzi dwóch sędziów. Podczas gry zawodnicy wspierają się na kulach, które są traktowane jako przedłużenie ręki i nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu z piłką. Nie wolno korzystać z protez. Dyscyplina wymaga od zawodników wyjątkowo ciężkiej pracy i zaangażowania, co czyni każde spotkanie wyjątkowo emocjonującym i widowiskowym.

Dobra Drużyna PZU, do której należy Amp Fubol Polska,  zainaugurowała swoją działalność w czerwcu. Inicjatywa ma zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania sportu a także pomóc w likwidacji następstw deficytu aktywności ruchowej spowodowanego przez pandemię. Programem obejmowane są kolejne kluby sportowe i projekty zapewniające szansę dostępu do regularnych treningów dzieciom, również z niepełnosprawnościami  i małych miejscowości.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze