Mecz Anglia – Niemcy

i

Autor: AP Mecz Anglia – Niemcy

SKANDAL na Euro 2020! Paskudne zachowanie Anglików, takie sceny nie powinny mieć miejsca

2021-06-29 18:40

O tym, że atmosfera podczas starcia 1/8 finału Euro 2021 pomiędzy Anglią i Niemcami będzie gorąca, wiadomo było od samego początku. Nie dość, że są to dwie nacje od lat rywalizujące w futbolu na światowym poziomie, to mieszkańcy obu państw nie darzą się specjalną sympatią. To co wydarzyło się na krótko przed rozpoczęciem spotkania przeszło jednak wszelkie granice żenady. Angielscy fani, którzy w miażdżącej większości zapełnili dziś Wembley, pokazali totalny brak klasy oraz elementarnego szacunku do rywala.

Starcia pomiędzy Anglią i Niemcami praktycznie zawsze zapowiadają się szlagierowo i tym razem nie było inaczej. Obie nacje mają bowiem ogromne zasługi dla rozwoju futbolu, a historia ich pojedynków to odwieczna rywalizacja. Trzeba także dodać, że – wychodząc poza sport – mieszkańcy obu krajów nie darzą się specjalną sympatią. Nic więc dziwnego, że jak tylko okazało się, że w 1/8 finału Euro 2021 na Wembley dojdzie do starcia Anglii z Niemcami, wiele osób wieszczyło, że temperatura tego spotkania zdecydowanie przewyższy tę podczas panujących w Europie upałów. Mało kto miał chyba jednak na myśli takie sceny, które rozegrały się na krótką chwilę przed rozpoczęciem meczu.

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia

Fajerwerków spodziewano się bowiem głównie na zielonej murawie. Jednak jeszcze zanim zaczął się mecz, pokaz prawdziwego chamstwa zaprezentowali kibice „Synów Albionu”. Mecz pomiędzy oboma reprezentacjami odbywa się w Londynie, na stadionie Wembley. Nic więc dziwnego, że zdecydowaną przewagę na trybunach mają Anglicy. Kiedy obie drużyny wyszły już na boisko, a chwilę później rozbrzmiał niemiecki hymn, z trybun dało się słyszeć przeraźliwe gwizdy, zagłuszające wszystko inne. Angielscy fani wykazali się ogromnym brakiem taktu i wydaje się pewnym, że – bez względu na wynik spotkania – spadnie na nich ogromna fala krytyki.

QUIZ: Kompromitacje i sukcesy Polaków na Euro i MŚ w XXI wieku! Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 23
Zacznijmy od czegoś łatwego! Na który turniej pojechaliśmy jako pierwszy w XXI wieku?

Spotkanie pomiędzy Anglią i Niemcami rozpoczęło się o godzinie 18:00. Zwycięzca tego meczu zamelduje się w ćwierćfinale, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Szwecja - Ukraina. Starcie to zostanie rozegrane 3. lipca o godz. 21:00 na Stadio Olimpico w Rzymie.

Najnowsze