Piłka nożna, Euro, 2020, 2021, Ukraina, koszulka

i

Autor: Twitter Koszulka piłkarskiej reprezentacji Ukrainy na Euro 2021

Ukraińcy pokazali koszulki piłkarzy na Euro 2021 i się zaczęło… „To polityczna prowokacja!”

2021-06-07 12:36

Wielka polityczna afera w związku z przygotowaniami do Euro 2021! Piłkarska federacja Ukrainy wywołała gwałtowną reakcję strony rosyjskiej, gdy zaprezentowała stroje meczowe na nadchodzące mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Nie uszło uwadze, że na przodzie trykotu zawodników ukraińskiej kadry widnieje kontur obrazujący mapę Ukrainy, w której granicach jest wyraźnie widoczny zaanektowany w 2014 roku przez Rosję Krym...

Rosja uważa Krym za swoje terytorium, chociaż w świecie półwysep ten jest traktowany jako część państwa ukraińskiego. Ukraińcy także nie uznają odebrania im tej części swojego kraju. W niedzielę pokazano stroje Ukraińców na Euro 2021 i zrobił się mały skandal, po tym jak zdjęcie koszulek zamieścił na Facebooku prezes federacji Andrij Pawelko. Na przodzie widać kontury granic ukraińskich z Krymem, są także hasła towarzyszące tej grafice: „Chwała Ukrainie” i „Chwała bohaterom” – slogany popularne w czasie walki Ukraińców przeciwko rosyjskiej napaści. Są to zresztą wojskowe pozdrowienia na Ukrainie. „To polityczna prowokacja!” – grzmiał w agencji RIA rosyjski polityk Dmitrij Swiszczew. Jak podkreślił, nielegalne jest pokazywanie mapy Ukrainy „która zawiera część terytorium rosyjskiego”.

Raport z Opalenicy. Arkadiusz Milik nie straci Euro, małe problemy Macieja Rybusa

Te wiadomości o reprezentacji Polski mogą przerażać kibiców przed Euro 2021. Fatalnie to wygląda

Rzeczniczka: To okrzyki nazistowskie

Rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Rosji Maria Zacharowa poszła dalej i poinformowała w mediach społecznościowych, że slogany na koszulkach Ukraińców na Euro 2021 przypominają okrzyki... niemieckich nazistów.

Ukraina rozpoczyna Euro 2021 13 czerwca przeciwko Holandii. W grupie C grają również Austria i Macedonia Północna. Rosjanie grają w grupie B. Pierwszy mecz mają w planie 12 czerwca w St. Petersburgu z Belgią. Pozostałymi rywalami Sbornej są Dania i Finlandia.

Sonda
Euro 2021:Czy Ukraina wyjdzie z grupy?
Najnowsze