Wszystkie mecze Polski na EURO przeniesione do innych miast?! Padają konkrety!

2021-04-14 7:31 Marcin Długosz
Reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski szykuje się do występu na mistrzostwacj Europy, które odbędą się w pandemicznej rzeczywistości. Z tego względu niewykluczone, że "Biało-czerwoni" wszystkie swoje spotkania w fazie grupowej rozegrają w innych miastach niż początkowo to planowano. Na których stadionach ostatecznie mogą zagościć podopieczni selekcjonera Paulo Sousy? Popularny dziennikarz Tancredi Palmeri podaje konkretne nazwy!

Choć w ostatnich tygodniach w kontekście reprezentacji Polski na tapecie były eliminacje do mistrzostw świata, to teraz sztab kadry skupia się już wyłącznie na nadchodzącym Euro. A ono rozegrane zostanie w zupełnie innych warunkach niż wszystkie dotychczasowe imprezy tego typu. Ma to naturalnie związek z panującą pandemią koronawirusa i wszelkimi ograniczenia, jakie wynikają z tego właśnie powodu. Najważniejsze dotyczą ograniczonej liczby czy nawet braku kibiców na stadionach praktycznie na całym świecie.

Robert Lewandowski już trenuje - ZDJĘCIA!

UEFA wymaga, aby miasta-gospodarze nadchodzących mistrzostw były w stanie zagwarantować przynajmniej okrojoną liczbę sympatyków na trybunach. Nie wszyscy są jednak w stanie na to przystać, jako że problemy poszczególnych krajów wykraczają dalece poza te związane z piłką nożną. I z tego powodu może dojść do istotnych zmian na samym finiszu przygotowań. Zgodnie z planem, Polska ma zmierzyć się w Dublinie ze Słowacją i Szwecją, natomiast w Bilbao z Hiszpanią. Ale coraz więcej wskazuje na zmianę obu lokalizacji.

Popularny dziennikarz Tancredi Palmeri twierdzi, że spotkania dublińskie trafią do Manchesteru - o tym bardzo intensywnie mówiło się już wcześniej. Do potyczek ma dojść na stadionie City - Etihad Stadium. Jeżeli zaś chodzi o Hiszpanię, ta planuje przenieść swoją część z Kraju Basków i Bilbao do Andaluzji, a konkretnie do Sewilli. To właśnie tam, choć nie wiadomo czy na obiekcie Realu Betis czy Sevilla FC, "Biało-czerwoni" mieliby stoczyć bój z mistrzami kontynentu z 2008 i 2012 roku.

Wiążące decyzje zapadną w najbliższych dniach.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze