Artur Jędrzejczyk, Bartosz Kapustka

Autor: CyfraSport Artur Jędrzejczyk, Bartosz Kapustka

Awans do kolejnej rundy

POGROM! Legia rozstrzelała się w drugiej połowie, Walijczycy kończyli w dziesiątkę. Pewny awans

2024-08-01 20:53

Legia Warszawa awansowała do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Mecz w Walii z Caernarfon miał być jedynie formalnością i tak też się stało! Podopieczni Goncalo Feio wygrali 5:0, ale przez 45 minut męczyli się ze zdobyciem pierwszego gola. Wyższy bieg został wrzucony w drugiej odsłonie, a efekty można było zobaczyć bardzo szybko. W kolejnej rundzie rywalem Legii będzie Brondby.

Caernarfon – Legia Warszawa 0:5 (0:0)

Bramki: 46' Kapustka, 48' Jędrzejczyk, 54' Pekhart, 72' Nsame, 83' Sergio Barcia

Kartki: Sears (dwie), Williams, Mendes, Owen - Jędrzejczyk

Caernarfon: McMullan - Owen, Sears, Williams, Jones (74' Evans) - Faux (60' Hill), Mendes (60' Downey), Gosset, Lloyd - Thomas (55' Williams), Clarke (55' Davies)

Legia Warszawa: Kobylak - Pankov (57' Ziółkowski), Jędrzejczyk, Sergio Barcia - Chodyna, Kapustka (57' Urbański), Celhaka (57' Adkonis), Morishita, Kun - Majchrzak (74' Żewłakow), Pekhart (57' Nsame)

Legia Warszawa kontynuuje walkę o grę w pierwszej fazie Ligi Konferencji Europy. Stołeczny zespół, zgodnie z przewidywaniami, nie męczył się w dwumeczu z Caernarfon i zameldował się w trzeciej rundzie eliminacji. Podopieczni Goncalo Feio znów mogą zapomnieć o pierwszej połowie spotkania, w której zbyt wiele się nie działo. Mimo kilku okazji, wyniku spotkania nie udało się otworzyć.

Kolejny raz tempo zostało podniesione w drugiej odsłonie meczu. Strzelanie rozpoczęło się kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy, a do bramki trafił Bartosz Kapustka. To otworzyło worek z bramkami, które padały co kilka minut. W 10 minut Legia strzeliła 3:0 i przypieczętowała awans bez żadnych problemów.

Godne odnotowania jest natomiast pojawienie się na boisku nowych nabytków Legii. 31-letni Jean-Pierre Nsame zadebiutował na boisku i od razu pokazał swoją jakość. Po pierwszym, nieuznanym golu był aktywny i w końcu zanotował pierwsze trafienie. Na murawie pojawił się także syn Michała Żewłakowa, Jakub. I on również zaprezentował się dobrze! Legia po kolejnej bramce Sergio Barcii przypieczętowała wygraną w dwumeczu 11:0.

Kolejnym rywalem stołecznego zespołu będzie Brondby, które pokonało w dwumeczu kosowski KF Llapi 8:2.

Na żywo

Caernarfon – Legia Warszawa

Zapraszamy na relację ze spotkania eliminacji Ligi Konferencji Europy Caernarfon – Legia Warszawa. Początek spotkania o godzinie 19:00.

Legia Warszawa wygrała pierwsze spotkanie 6:0. Rewanż powinien być jedynie formalnością.

SKŁADY NA MECZ:

Caernarfon: McMullan - Owen, Sears, Williams, Jones - Faux, Mendes, Gosset, Lloyd - Thomas, Clarke

Legia Warszawa: Kobylak - Pankov, Jędrzejczyk, Sergio Barcia - Chodyna, Kapustka, Celhaka, Morishita, Kun - Majchrzak, Pekhart

Legia wystąpi dziś w zmienionym składzie. Czy mimo to zespołowi Goncalo Feio uda się odnieść kolejną wygraną?

Urocze okoliczności przyrody będą towarzyszyły dzisiejszemu meczowi!

Oba zespoły już na boisku. Za moment zaczynamy spotkanie!

Mecz poprzedza minuta ciszy pamięci bohaterom Powstania Warszawskiego i ofiarom ataku nożownika w Wielkiej Brytanii.

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

2'

Długa piłka do Kuna. Próba wstrzelenia jej w "piątkę", ale obrona oddala zagrożenie.

4'

Faux przejmuje piłkę, ale Legioniści ją odzyskują. Morishita pędzi z kontrą, ale jest faulowany. To powinna być żółta kartka.

5'

Pierwszy rzut rożny dla Legii, ale piłkę od razu wybijają obrońcy.

7'

Pierwszy rzut rożny gospodarzy.

8'

Uderzenie z dystansu, ale piłka poza światłem bramki.

10'

Atakuje Caernarfon, ale zostaje powstrzymany przez Jędrzejczyka.

14'

Na razie bardzo spokojna gra w wykonaniu obu zespołów. Co ciekawe, liczna grupa kibiców Legii śledzi mecz z... terenu jednego z domków obok stadionu.

16'

Morishita faulowany przez Johna. Pierwsza żółta kartka w meczu.

17'

Rozkręca się akcja po stracie Kapustki, ale sędzia przerywa ją, odgwizdując faul.

19'

Słabe dośrodkowanie Patryka Kuna. Anemiczne dośrodkowanie po ziemi i od razu przechwytują futbolówkę rywale. Błąd skrzydłowego gospodarzy, który źle przyjął piłkę i wybiegł z nią na aut.

21'

Morishita na pełnej prędkości podaje z pola karnego, ale stoper wybija piłkę na rzut rożny.

22'

Kibice Legii nie zapomnieli o bohaterach Powstania Warszawskiego.

24'

Bardzo groźna sytuacja gospodarzy. To powinna być bramka. Podanie za plecy obrońców i Lloyd stanął sam na sam z Kobylakiem. Lob wylądował tuż obok słupka.

28'

Faul Majchrzaka na Owenie. Za wysoko uniesiona noga piłkarza Legii.

29'

Przerwa na napicie się wody dla obu zespołów.

30'

A Owen dalej jest opatrywany na boisku. Na jego głowie pojawił się bandaż.

31'

PIŁKA W BRAMCE! Pekhart po prostopadłym podaniu trafia do siatki, ale był na spalonym. Dalej jest 0:0!

37'

Rzut wolny dla gospodarzy. Strzał prosto w mur.

41'

Problemy Kobylaka ze złapaniem piłki przy dośrodkowaniu. Było bardzo nerwowo, ale udało się oddalić zagrożenie.

42'

43'

Żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka.

45'

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

45'

Dwie minuty regulaminowego czasu gry.

45+2'

Pekhart w polu karnym, ale uderza bardzo niecelnie.

45+2'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

46' 1:0

Ekspresowy początek drugiej połowy w wykonaniu Legii. Podanie za linię obrony do Kapustki i jest 1:0 dla gości.

48' 2:0

GOOOOOOOOOOL!

Kapustka bramka i asysta. Świetna centra na głowę Artura Jędrzejczyka przy stałym fragmencie gry i już jest 2:0.

50'

To mogło być 3:0 w pięć minut. Ale w ostatniej chwili zatrzymany Pekhart przez bramkarza.

52'

Podanie do Morishity, którego strzał został zablokowany przez obrońców. Tylko rzut rożny dla Legii.

54' 3:0

GOOOOOL! Fenomenalne płaskie zagranie Morishity do Pekharta i piłka wpada do pustej bramki obok bezradnego bramkarza.

58'

Piłka znowu w siatce po strzale Nsame, ale sędziowie odgwizdują pozycję spaloną.

60'

Dwie zmiany w zespole gospodarzy: schodzą Faux i Mendes, wchodzą Hill i Downey.

63'

Powoli kolejną akcję budują piłkarze Legii. Dużo podań wymienianych przez zawodników z Polski.

65'

72' 4:0

GOOOOOOOL!

Jędrzejczyk podaje do Urbańskiego, a ten fenomenalnie znalazł Nsame za linią obrony i techniczne uderzenie daje kolejnego gola Legii.

73'

Problemy zdrowotne jednego z piłkarzy gospodarzy. A zaraz na boisku pojawi się Jakub Żewłakow.

74'

Boisko opuszcza Majchrzak, a w jego miejsce wchodzi syn byłego piłkarza Legii.

75'

Dał się ograć Jędrzejczyk, ale Ziółkowski czujnie w polu karnym. Tylko rzut rożny dla ekipy z Walii.

77'

Młody Żewłakow od razu oddał strzał na bramkę i piłka w siatce. Minimalny spalony.

78'

Tym razem Nsame na spalonym.

80'

Czujny Kobylak chwyta piłkę i od razu uruchamia kontratak. Morishita nieco zwolnił grę, ale się to opłaciło. Piłka wraca do niego w polu karnym, ale jego strzał znowu został zatrzymany.

81'

Groźna okazja Caernarfon. Walczą o bramkę honorową, ale Lloyd w trudnej sytuacji się myli.

82'

Urbański! Uderzenie po rykoszecie, ale tylko słupek. Legia kontynuuje natarcie. Nsame uderza, ale McMullan znakomicie broni.

83' 5:0

GOOOOOOOOL!

Sergio Barcia znakomicie odnajduje się w polu karnym przy stałym fragmencie gry i jest już 5:0!

85'

Nsame sugeruje zagranie ręką i... sędzia się z tym zgadza. Druga żółta kartka dla Searsa.

86'

Kacper Chodyna z rzutu wolnego nieznacznie ponad bramką.

89'

Kolejny faul na Morishicie. I kolejna żółta kartka - tym razem dla Owena.

90'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

KONIEC MECZU! Legia Warszawa wygrywa w dwumeczu 11:0, a tym razem w Walii triumfuje 5:0. Ale mankamentów zdecydowanie nie brakowało. I widać to było doskonale w pierwszej połowie. Czy to wystarczy na awans do Ligi Konferencji Europy?