Benfica Lizbona

Autor: East News Benfica Lizbona

Chelsea - Benfica. Dwa gole w doliczonym czasie gry zamienią cudowny sezon w koszmar?

2013-05-16 12:22

Jeszcze kilka dni temu Benfica Lizbona miała pełne prawo marzyć o zdobyciu historycznej potrójnej korony. Teraz wydaje się, że gracze Jorge Jesusa mogą sięgnąć po zaledwie jedno trofeum. Pozostałe dwa przegrali bowiem przez bramki stracone w doliczonym czasie gry.

Dla Oscara Cardozo i spółki to prawdziwy koszmar. Niedawno Benfica zajmowała pierwsze miejsce w ligowej tabeli, miała przed sobą finały Ligi Europejskiej i Pucharu Portugalii. Podopieczni Jorge Jesusa rozgrywali sezon niemalże idealny. Potknęli się dopiero na ostatniej prostej. Zresztą trudno ich ostatnie porażki nazwać potknięciami. Piłkarze z Lizbony mieli po prostu niesamowitego pecha.

W miniony weekend rozgrywali mecz, który prawdopodobnie zdecyduje o losach mistrzostwa Portugalii. Benfica prowadziła w tabeli i w spotkaniu z FC Porto uszczęśliwiłby ją nawet remis. Taki wynik (1:1) utrzymyał się do 90. minuty. Wówczas decydujący cios zadali gracze "Smoków", których trafienie rzuciło na kolana samego Jorge Jesusa.

Później przyszła pora na powetowanie sobie tamtego niepowodzenia w Lidze Europejskiej. Niestety w spotkaniu z Chelsea piłkarzy Benfiki dopadł jeszcze większy pech. Przegrali, mimo że rozgrywali fantastyczny mecz, a decydująca bramke stracili w... 93. minucie spotkania.

Benfica wciąż ma szansę na zdobycie Pucharu Portugalii, jednak ewentualne zwycięstwo w tych rozgrywkach i tak nie pozwoli piłkarzom z Lizbony w pełni cieszyć się z tego sezonu. Niepewna jest także przyszłośc Jorge Jesusa na stanowisku trenera, bowiem jego kontrakt wygasa juz w czerwcu.