Hammarby - Lech Poznań

Autor: Cyfrasport Hammarby - Lech Poznań

Hammarby - Lech Poznań: Pewne zwycięstwo! Szwedzi bez szans [WYNIK]

2020-09-16 20:59

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Hammarby 3:0, dzięki czemu awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Gole dla "Kolejorza" strzelili Pedro Tiba, Jakub Kamiński i Filip Marchwiński. Szwedzi od 63. minuty musieli radzić sobie w "dziesiątkę" po tym, jak z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał kapitan gospodarzy Jeppe Andersen.

Piłkarze Lecha Poznań w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy wyeliminował łotewską Valmierę (3:0). Kolejną przeszkodą na drodze "Kolejorza" było Hammarby IF, czyli trzecia drużyna Allsvenskan. Poznaniacy nie mieli najlepszych wspomnień z rywalizacji ze Szwedami. W trzech wcześniejszych konfrontacjach zawsze odpadali - dwa razy z IFK Goeteborg, raz z AIK Solna Sztokholm.

- Trafiliśmy na solidny zespół z ligi szwedzkiej, ale na pewno nie jest to drużyna, której nie da się przejść - mówił trener Dariusz Żuraw. - Hammarby to zespół, który fajnie operuje piłką i jest mocny w ofensywie, więc na pewno będziemy musieli zwrócić dużą uwagę na naszą grę w obronie. My jednak też mamy duży potencjał w grze do przodu i możemy powalczyć o zwycięstwo - dodał.

Pierwsza część środowego meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż obie drużyny miały swoje sytuacje. W przypadku "Kolejorza" najlepszą zmarnował Mikael Ishak. Na gole trzeba było czekać do drugiej połowy. W 55. minucie wynik otworzył Pedro Tiba, który wykorzystał fatalny błąd Kalle Bjoerklunda przy próbie opanowania piłki i posłał ją do siatki obok bezradnego bramkarza. W 63. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał kapitan Hammarby Jeppe Andersen, więc poznaniacy znaleźli się w bardzo komfortowej sytuacji. W samej końcówce to wykorzystali. Gospodarzy dobili Jakub Kamiński i Filip Marchwiński, pokonując bramkarza strzałami zza pola karnego. Szczególnej urody było trafienie tego drugiego.

Hammarby IF - Lech Poznań 0:3 (0:0)

Bramki: Tiba 55, Kamiński 89, Marchwiński 90

Hammarby: David Ousted - Mads Fenger, Kalle Bjoerklund, David Fallman (46. Richard Magyar), Mohanad Jeahze - Abdul Khalili, Jeppe Andersen, Serge Ngouali, Gustav Ludwigson, Paulinho (77. Alex Kacaniklić) - Aron Johannsson

Lech: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Dorde Crnomarković, Tymoteusz Puchacz - Jan Sykora (73. Michał Skóraś), Pedro Tiba (84. Filip Marchwiński), Jakub Moder, Dani Ramírez, Jakub Kamiński - Mikael Ishak (90. Mohammad Awwad)

Żółte kartki: Jeahze, Andersen, Ngouali, Ousted, Khalili, Kacaniklić - Ramirez, Kamiński, Skóraś

Czerwona kartka: Andersen (63, za drugą żółtą)