Autor: AP PHOTO Manchester United - FC Barcelona WYNIK

Hit w LE

Barcelona odpada z Ligi Europy! Manchester United silniejszy od drużyny Roberta Lewandowskiego

2023-02-23 23:04

Oczy wszystkich kibiców były zwrócone na mecz Manchesteru United z Barceloną. Po emocjonującym pierwszym spotkaniu, gdzie padł remis 2:2, fani spodziewali się kolejnego fantastycznego widowiska. "Czerwone Diabły" od początku meczu rozpoczęli ofensywnie, jednak to Barcelona po rzucie karnym, wykorzystanym przez Roberta Lewandowskiego wyszła na prowadzenie. Radość "Dumy Katalonii" trwała do 47. minuty, wówczas Fred doprowadził do remisu. Podopieczni Erika ten Haga o wiele lepiej prezentowali się w drugiej części spotkania, co zaowocowało w 73. minucie, Antony odnalazł się w polu karnym Marca-Andre ter Stegena i świetnym strzałem pokonał niemieckiego bramkarza.

Manchester United - FC Barcelona 2:1 (0:1)

Bramki: Lewandowski (18'), Fred (47'), Antony (73')

Kartki: żółte: Fernandes, Kessie, Lewandowski, Garnacho, Busquets, Casemiro

Manchester United: de Gea - Wan-Bissaka (Dalot 67'), Varane, Martinez, Shaw - Casemiro, Fred - Fernandes, Weghorst (Antony 46'), Sancho (Garnacho 67') - Rashford (McTominay 88')

FC Barcelona: ter Stegen - Kounde, Araujo (Alonso 82'), Christensen, Balde - de Jong, Busquets, Kessie - Raphinha (Fati 75'), Lewandowski, Roberto (Torres 70')

W rewanżowym spotkaniu 1/16 Ligi Europy, Manchester United będzie podejmował na Old Trafford Barcelonę. Obie ekipy świetnie zaprezentowały się w pierwszym meczu, gdzie padł remis po bardzo emocjonującym widowisku. W pojedynku na Camp Nou, na prowadzenie dopiero w 50. minucie wyszli podopieczni Xaviego po bramce Marcosa Alonso, po chwili na tablicy był już remis po fantastycznym uderzeniu Marcusa Rashforda, a siedem minut później piłka odbijając się od Julesa Kunde wylądowała w siatce Marca-Andre ter Stegena. Wydawało się, że to "Czerwone Diabły" zwyciężą, jednak Raphinha w 76. minucie znakomicie zachował się w polu karnym rywala. Rewanż zapowiada się bardzo emocjonująco, problemem "Blaugrany" na pewno jest fakt, że na murawie nie pojawią się: Gavi, Pedri oraz Ousmane Dembele.