Władimir Dwaliszwili

Autor: CYFRASPORT Władimir Dwaliszwili

Molde FK - Legia 1:1. Słaba gra mistrzów Polski, Dwaliszwili dał nadzieję na awans

2013-07-31 22:58

Legia Warszawa zremisowała z Molde FK 1:1 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Mistrzowie Polski nie zagrali dobrego meczu i korzystny wynik w dużej mierze zawdzięczają dobrej postawie Dusana Kuciaka oraz skutecznej grze pod bramką rywala Wladimera Dwaliszwiliego.

Pierwsza połowa rozgrywanego w Norwegii spotkania przebiegła pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji pod bramką Legii. Jedna z nich zakończyła się golem. W 29. minucie Chima ośmieszył w polu karnym Jodłowca i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Kuciaka.

Początek drugiej części meczu również lepiej rozpoczęli piłkarze Molde FK. Kluczowy dla losów tego pojedynku okazał sie jednak okres od 65. do 75. minuty, kiedy to najpierw do wyrównania, po strzale głową, doprowadził Wladimer Dwaliszwili, a następnie za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko opuścił Gulbrandsen.

Molde FK - Legia Warszawa 1:1 (1:0)
Bramki: Chima (29. min.) - Dwaliszwili (67. min.)