FC Barcelona

Autor: AP PHOTO FC Barcelona

Barcelona rozjechała Napoli! Koncert we Włoszech, nie dali cienia szansy!

2022-02-24 21:09

Barcelona okazała się górą w hicie Europa League! "Duma Katalonii", która miała wielkie ambicje na awans do kolejnej rundy rozgrywek LE, pokazała prawdziwą klasę i zdobyła w trakcie wyjazdowego spotkania cztery bramki! Napoli stać było wyłącznie na dwie odpowiedzi na ofensywną grę Blaugrany, która całkowicie zasłużenie melduje się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Piłkarze Barcelony awansowali do 1/8 finału Ligi Europy. Po remisie tydzień temu u siebie z Napoli 1:1, w rewanżowym meczu barażowym wygrali na wyjeździe 4:2. We włoskiej ekipie do 73. minuty grał Piotr Zieliński. Odpadła m.in. Borussia Dortmund.

Zieliński tydzień temu strzelił gola na Camp Nou, ale w rewanżu jego zespół dość szybko został pozbawiony złudzeń.

Po niespełna kwadransie Barcelona prowadziła już 2:0, a po godzinie gry - 4:1. Gole dla gości strzelili Jordi Alba, Holender Frenkie de Jong, Gerard Pique i sprowadzony zimą Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

Napoli odpowiedziało tylko trafieniami Lorenzo Insigne w 23. minucie (na 1:2) oraz w końcówce spotkania Matteo Politano, który w 87. minucie ustalił wynik na 2:4. Kwadrans wcześniej zmieniony został Zieliński, mający już na koncie żółtą kartkę.

Bramkarz Hubert Idasiak był rezerwowym w ekipie Napoli.

W fazie grupowej bieżącej edycji Ligi Europy Napoli występowało w grupie z Legią Warszawa, Leicester City i Spartakiem Moskwa. Barcelona natomiast w grupie Ligi Mistrzów okazała się gorsza od Bayernu Monachium i Benfiki Lizbona. Wyprzedzić zdołała jedynie Dynamo Kijów i "spadła" do LE.

Niespodzianką jest odpadnięcie w barażu Borussii Dortmund, ale zanosiło się na to już tydzień temu. Wówczas piłkarze BVB przegrali u siebie z Rangers FC 2:4. W rewanżu zremisowali w Glasgow na Ibrox Stadium 2:2.

Przy okazji czwartkowych meczów nie zabrakło gestów solidarności z Ukrainą i sprzeciwu wobec rosyjskiej inwazji na ten kraj. Na przykład przed meczem Napoli z Barceloną piłkarze obu drużyn rozwinęli transparent z napisem "Stop wojnie".

W barażach o 1/8 finału LE drużyny, które w swoich grupach zajęły drugie miejsca, skojarzone zostały z tymi, które uplasowały się na trzecich pozycjach w Lidze Mistrzów.

Zwycięzcy tych dwumeczów trafią w 1/8 finału na czekające już od grudnia zespoły z pierwszych miejsc grup LE. Są nimi: Olympique Lyon, AS Monaco, Spartak Moskwa, Eintracht Frankfurt, Galatasaray Stambuł, Crvena Zvezda Belgrad, Bayer Leverkusen oraz West Ham United.

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątkowe południe w Nyonie. Finał zostanie rozegrany 18 maja w Sewilli.

Napoli - FC Barcelona  2:4

Napoli: Meret, Di Lorenzo, Koulibaly, Rrahmani, Rui (Ounas 74'), Ruiz, Demme (Politano 46'), Elmas, Zieliński (Mertens 73'), Insigne (Petagna 81'), Osimhen (Ghoulam 74')

FC Barcelona: ter Stegen, Alba, Araujo, Pique, Dest, Pedri (Nico 75'), de Jong, Busquets (Gavi 62'), Torres (Puig 81'), Aubameyang (de Jong 75'), Traore (Dembele 75')

bramki: Insigne (k. 23'), Politano (87') -  Alba (9'), de Jong (14'), Pique (45'), Aubameyang (59')

kartki: Zieliński 56', Ruiz 62' - Gavi 90+3'