Dawid Szwarga

i

Autor: cyfrasport Dawid Szwargac

Wygrać, by przeżyć

Raków w Grazu „kozaczyć” nie będzie, Dawid Szwarga jasno o tym powiedział. „Krok po kroku”

2023-11-29 20:03

Piłkarze mistrza Polski wciąż jeszcze mają szansę na pozostanie na międzynarodowej arenie na wiosnę; co prawda już nie w Lidze Europy, ale w Lidze Konferencji, ale jednak co puchary, tu puchary! Trzeba tylko – bagatela… - wygrać ze Sturmem na jego terenie. I to najlepiej w rozmiarach większych, niż udało się Austriakom w Sosnowcu (1:0). Bo w przypadku równej liczby punktów, o wyższym miejscu w tabeli decydować będzie bilans bezpośrednich gier.

- Będziemy iść krok po kroku – trener Dawid Szwarga potwierdza, że ma świadomość regulaminów pucharowych. Raków o zwycięstwo oczywiście zagra, ale bez „kozaczenia” i potrząsania szabelką. - Zadania numer jeden to strzelić gola i zachować czyste konto – wylicza szkoleniowiec Rakowa. - Dopiero potem spróbujemy zastosować strategię, która pozwoliłaby ewentualnie strzelać kolejne gole – dodaje. A więc optymistycznego, acz ryzykownego „hurraataku” ze strony częstochowian raczej nie będzie.

W samolocie lecącym do Grazu znalazło się miejsce m.in. dla Johna Yeboaha i Łukasza Zwolińskiego – dwóch rekonwalescentów. Ofensywny – co chyba warto zaznaczyć w świetle wcześniejszych słów szkoleniowca. - Wszyscy, którzy z nami przylecieli, są gotowi do gry, choć oczywiście w różnym wymiarze czasowym – zapewnia trener Szwarga. - Mają już za sobą bądź jednostki treningowe wraz z drużyną, bądź kilka treningów wprowadzających. Potrzebujemy ich wszystkich – dodał opiekun Rakowa.

Nie będzie w Grazu na pewno „wykartkowanego” ostatnio w Lizbonie Bogdana Racovitana, a także kolejnych zawodników przechodzących ostatnio rehabilitację: Giannisa Papanikolaou, Stratosa Svarnasa i Zorana Arsenicia (choć ten w ostatnim meczu ligowym z Cracovią siedział na ławce rezerwowych). No i oczywiście Iviego Lopeza…

Początek meczu Sturm – Raków w 5. kolejce Ligi Europy w czwartek o godz. 18.45 na Merkur Arenie w Grazu. Transmisja w TVP Sport i Viaplay.

Sonda
Czy Raków Częstochowa wyjdzie z grupy w Lidze Europy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze