Raków Częstochowa - Astana TV TRANSMISJA NA ŻYWO. Eliminacje Ligi Konferencji Raków - Astana LIVE ONLINE. Mecz Raków - Astana GDZIE OGLĄDAĆ? Na którym kanale el. LKE Raków - Astana?

i

Autor: Cyfrasport Raków Częstochowa - Astana TV TRANSMISJA NA ŻYWO. Eliminacje Ligi Konferencji Raków - Astana LIVE ONLINE. Mecz Raków - Astana GDZIE OGLĄDAĆ? Na którym kanale el. LKE Raków - Astana?

IV runda kwalifikacji Ligi Konferencji

Znany szkoleniowec z Czech wskazał największą gwiazdę Rakowa. Opowiedział też jej zasługach dla... czeskiej piłki

2022-08-18 10:47

W czwartkowe popołudnie piłkarze Rakowa podejmą praską Slavię w pierwszym meczu IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. To zdecydowanie najtrudniejsza przeszkoda na drodze częstochowian do wymarzonej fazy grupowej. Ich dotychczasowi przeciwnicy – FK Astana z Kazachstanu i słowacki Spartak Trnawa – nie reprezentowali takiej klasy, co wicemistrz Czech.

- Slavia to zespół bardzo mocny, bardzo doświadczony – w ostatnich pięciu latach zagrał w europejskich pucharach ponad 50 spotkań, cztery razy wystąpił w fazie grupowej różnych pucharów, dwukrotnie dochodząc aż do ćwierćfinałów – zaznacza w długiej rozmowie z „Super Expressem” Werner Lička. Czeski szkoleniowiec doskonale zna polską piłkę, prowadził wiele zespołów w naszej lidze, zdobył z krakowską Wisłą mistrzostwo kraju. Łatwo więc potrafi wskazać atuty również polskiej drużyny. A widzi... przede wszystkim jeden główny.

Niespodziewany zwrot przed meczem ze Slavią. As Rakowa gotowy do gry!

Najmocniejszym punktem drużyny – i klubu – jest... trener Marek Papszun. Mam do niego wielki szacunek. Od niego pochodzą wszystkie wizje boiskowe, on dobiera do nich zawodników i on jest autorem tej wielkiej pięcioletniej pracy, w trakcie której Raków dotarł na obecne miejsce – chwali swego kolegę po fachu Lička.

Czeski szkoleniowiec docenia pracę wykonaną przez Papszuna

Czech doskonale zna trenerskie dokonania Marka Papszuna. - Przyszedł do Rakowa jeszcze na poziomie amatorskim, w drugiej lidze, i w ciągu paru lat zrobił z niego zespół TOP 3 w Polsce. Trzeba mieć wiedzę, ale przede wszystkim fantazję, żeby tego dokonać! - mówi z uznaniem. I przypomina, że szkoleniowe drogi obu panów kilka lat temu się przecięły.

To od jego dyspozycji zależy czyste konto po stronie strat Rakowa. Kacper Trelowski zdaje boiskową maturę w drodze do Europy [ROZMOWA SE]

Marek Papszun

i

Autor: Cyfrasport Marek Papszun

W moim ostanim roku w Polsce (wiosna 2017 – dop. aut.) jako trener Radomiaka walczyłem z Rakowem o awans do pierwszej ligi. Strasznie mnie wtedy Papszun w Częstochowie ograł – 3:0. Raków był wtedy świetnie przygotowany do meczu z nami, a ja z uznaniem patrzyłem na organizację gry jego drużyny, na taktykę opracowaną specjalnie na nas. W rewanżu było 0:0 i... to był mój ostatni mecz na ławce radomian – wspomina Werner Lička.

Wszystko zaczęło się od telefonu, który brzmiał... jak żart. Dziś, u progu sezonu, ten piłkarz jest jednym z objawień ekstraklasy

Sheyla Felguera, piękna partnerka gwiazdora Rakowa, Iviego Lopeza

Marek Papszun oddał zasługi czeskiemu futbolowi

Znakomity czeski szkoleniowiec nie kryje też, że dostrzega zasługi Marka Papszuna dla... czeskiego futbolu! – Piłkarzem Rakowa jest od sześciu lat Tomáš Petrášek, który w Czechach był zupełnie niedoceniany, funkcjonował poza orbitą zainteresowań profesjonalnych klubów. Poszedł do Częstochowy, trafił do trenera Papszuna na trzecim poziomie rozgrywkowym, a dziś jest brany pod uwagę jako kandydat do reprezentacji Czech. Gdyby nie kontuzja przed czerwcowym zgrupowaniem, byłby dziś – moim zdaniem – jednym z podstawowych zawodników naszej kadry! - analizuje nasz rozmówca. I żałuje – kibice Rakowa zapewne też – że Petráška braknie na murawie w dzisiejszym spotkaniu. Wciąż przechodzi on rehabilitację po wspomnianej wyżej kontuzji.

Jorge Felix zanotował powrót-marzenie do ekstraklasy. W Gliwicach dobrze mu jak nigdzie indziej

Mecz Raków Częstochowa – Slavia Praga rozpocznie się w czwartek o godz. 18.00. Transmisja w TVP Sport.

Werner Liczka

i

Autor: G.DEMBINSKI/ AGENCJA SE/EAST NEWS Werner Liczka
Sonda
Czy Raków awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze