Jerzy Dudek

Autor: MICHAL WIELGUS / SE Jerzy Dudek

Jerzy Dudek wielkim bohaterem. 15 lat temu Polak był gwiazdą finału Ligi Mistrzów

2020-05-25 15:33

Co to był za mecz! 25 maja 2005 roku finał Ligi Mistrzów przeszedł do historii. Bohaterem był bramkarz Liverpoolu Jerzy Dudek. W konkursie rzutów karnych zaczarował piłkarzy Milanu. To był popis naszego rodaka, który przyczynił się do tego, że puchar zdobył angielski klub.

Faworytem finału w Stambule był Milan. Po pierwszej połowie włoski klub prowadził 3:0. Wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte, że druga część spotkania będzie tylko formalnością. Jednak to co wydarzyło się po przerwie było nieprawdopodobne. Anglicy odrobili straty i zdołali doprowadzić do dogrywki. Tam wybornie spisał się Jerzy Dudek, który w jednej sytuacji wybronił dwa strzały Andrija Szewczenki.

Gwiazda piłki ma wielkie kłopoty przez żonę! Wszystko przez niefortunne ZDJĘCIE

Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. To właśnie w nich Jerzy Dudek zaprezentował słynny "Dudek Dance", w ten sposób chciał rozkojarzyć zawodników włoskiego klubu. Powiodło mu się, bo jedenastek nie wykorzystali Serginho, Andrea Pirlo i wspomniany Szewczenko. Polak w piątej serii znów był lepszy od ukraińskiego gwiazdora. Liverpool wygrał puchar po raz piąty w historii.