Franck Ribery, Bayern Monachium, Ajax Amsterdam

Autor: East News Franck Ribery w meczu Ajax - Bayern

Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam - Bayern Monachium 3:3 SKRÓT meczu. WSZYSTKIE gole [WIDEO]

2018-12-13 8:05

Myśląc o wieczorach z Ligą Mistrzów czekamy właśnie na takie spotkania, jak to środowe pomiędzy Ajaksem Amsterdam a Bayernem Monachium. Oba zespoły, szczególnie w końcowych fragmentach meczu, wzięły kibiców na prawdziwą karuzelę emocji. W całej rywalizacji padło aż sześć bramek, a dwóch piłkarzy zobaczyło czerwone kartki. Ajax Amsterdam - Bayern Monachium 3:3 SKRÓT meczu

Zarówno Bayern, jak i Ajax miały pewność, że wystąpią w następnej rundzie Ligi Mistrzów. Gra toczyła się jednak o pierwsze miejsce w grupie i uniknięcie najgroźniejszych rywali. Bliżej tego celu był zespół z Niemiec, który miał dwa punkty przewagi nad rywalem. Spotkanie od początku mogło się podobać. Obie drużyny nie zamierzały kalkulować.

Pierwszy cios nadszedł ze strony mistrzów Bundesligi. W trzynastej minucie po dograniu Serge'a Gnabry'ego piłkę w siatce umieścił Robert Lewandowski. Polak jeszcze w pierwszej połowie miał okazję, aby podwyższyć wynik, ale w znakomitej sytuacji strzelił w głowę Andre Onany.

Gospodarze również mieli swoje okazje, ale trafiali albo w dobrze ustawionego Manuela Neuera, albo w nogi obrońców. Po zmianie stron Ajax na poważnie zabrał się do odrabiania strat. Do remisu doprowadził w sześćdziesiątej pierwszej minucie, kiedy to po świetnej akcji piłkę do pustej bramki skierował Dusan Tadić.

Przedwcześnie swój występ musieli zakończyć i Maximilian Wober i Thomas Mueller, którzy zobaczyli czerwone kartki za brutalne zagrania. W osłabieniu lepiej poradzili sobie gospodarze. W osiemdziesiątej drugiej minucie rzut karny wywalczył Kasper Dolberg. Z jedenastu metrów nie pomylił się Tadić.

Zaledwie pięć minut później niemal taka sama sytuacja miała miejsce po drugiej stronie boiska. Thiago Alcantara został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Lewandowski. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Kingsley Coman wyprowadził Bayern na prowadzenie, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry remis Ajaksowi dał Nicolas Tagliafico.